Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
09/03/2020 - 14:45

Kardiolog Marek Czosnek: na początku nie chciałem być lekarzem

Kardiolog Marek Czosnek jest nominowany w V Plebiscycie Medycznym, organizowanym przez Fundację Sądecką, pod patronatem portalu i miesięcznika "Sądeczanin", w kategorii "Sądecki Lekarz". Miał styczność z amerykańską służbą zdrowia. Pobyt w Stanach Zjednoczonych wspomina jako szkołę życia. Choć medycyna nigdy nie była jego marzeniem, kocha swoją pracę, a setki pacjentów darzą go ogromną sympatią i zaufaniem.

- Lekarzem jestem od ponad 40 lat, studia skończyłem w 1979 roku - mówi lek. med. Marek Czosnek. - Miałem krótką przygodę z wojskiem, uzyskałem stopień kapitana. Medycyna nigdy nie była moim marzeniem. Zawsze uważałem, że mam ścisły umysł - moją pasją była matematyka i fizyka. Zdawałem na studia do Krakowa z nadzieją, że się na nie nie dostanę. Jednak los chciał inaczej. 

Specjalista Marek Czosnek jest internistą, kardiologiem. Prawie 10 lat pracował na Śląsku. Przez bardzo krótki okres był zatrudniony na oddziale pediatrii, jednak nie najlepiej odnajdywał się w pracy z najmłodszymi pacjentami. - Nie wyobrażam sobie uprawiać zawodu, którego się nie lubi. To byłaby prawdziwa katorga - dodaje.

- Nigdy nie pracowałem dla poklasku i dla efektów. Lekarz ma służyć pacjentowi od początku do końca. Właśnie tak pojmuję podejście do pracy. Swoich pacjentów traktuję tak, jak sam chciałbym być traktowany. Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych nauczyłem się tego, że pacjent jest najważniejszy.

Oddaj głos w plebiscycie na najlepszego lekarza Sądecczyzny! Głosować można do 15 kwietnia wypełniając formularz lub kupon dostępny w marcowym wydaniu miesięcznika „Sądeczanin”.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu