Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
06/03/2020 - 11:50

Sposób podejścia do pacjenta świadczy o powołaniu. Głosuj na lek. Mirek-Zagatę!

Lek. med. Agnieszka Mirek – Zagata jest dwukrotną zwyciężczynią plebiscytu medycznego, organizowanego przez Fundację Sądecką, pod patronatem portalu i miesięcznika "Sądeczanin". W tym roku została zgłoszona do niego po raz piąty. Swoje sukcesy mierzy tysiącami zadowolonych pacjentów. Czy zwycięży tegoroczną edycję?

Agnieszka Mirek - Zagata jest lekarzem rodzinnym, specjalistą chorób wewnętrznych. Lekarzem chciała być od dziecka. Plany nie były przypadkowe - jako mała dziewczynka często chorowała i wiele tygodni spędzała w szpitalu, do którego nigdy nie czuła niechęci. W swoim życiu spotkała wielu wspaniałych ludzi, którzy zainspirowali ją do wykonywania zawodu. 

Medycynę studiowała w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studia ukończyła w 1998 roku. Była nieprzeciętną studentką - już wtedy odnosiła pierwsze sukcesy. W 2006 roku zakończyła specjalizację z chorób wewnętrznych. 

Po studiach pani Agnieszka powróciła do Nowego Sącza, gdzie w sądeckim szpitalu odbywała staż. Następnie pracowała w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a potem na oddziale internistyczno- kardiologicznym, gdzie przeszła prawdziwą szkołę życia, ponieważ - jak twierdzi - nawet najlepsza klinika i tytuły naukowe nie dadzą takiego doświadczenia, jak praca w miejscu, w którym trzeba znać się właściwie na wszystkim i spróbować wszystkiego.

Obecnie głównym miejscem pracy Agnieszki Mirek-Zagaty jest przychodnia OPTI-MED w Nowym Sączu, w której lekarka pracuje od dwunastu lat. Ludzkie cierpienie i śmierć są dla niej zawsze bardzo ciężkim przeżyciem, z którym trudno się pogodzić, jednak nigdy nie traci wiary w zawód lekarza, który traktuje jako powołanie - pracę z ludźmi i dla ludzi.

W jednej z rozmów dla portalu "Sądeczanin" pani Agnieszka zdradziła, jaka jest recepta na bycie dobrym lekarzem. - Oprócz wiedzy i umiejętności lekarz musi mieć w sobie empatię. Powinien umieć wysłuchać pacjenta i jego problemów, nawet tych niekoniecznie związanych z dolegliwościami. Ważne jest, aby znaleźć czas i uśmiech dla pacjentów, nawet pomimo własnych niedyspozycji - mówi lekarka.

Pani Agnieszka zdradziła nam, że kocha czytać książki i wędrować po górach, choć czasu na realizację swoich zainteresowań nie ma zbyt wiele, ponieważ każdego dnia w przychodni odwiedzają ją setki pacjentów, zwłaszcza w okresie zimowym. Nominacja w plebiscycie medycznym jest dla lekarki ogromną radością i satysfakcją. Wdzięczność pacjentów dodaje jej sił i motywuje do dalszej pracy.

Oddaj głos w plebiscycie na najlepszego lekarza Sądecczyzny! Na lek. med. Agnieszkę Mirek-Zagatę można głosować do 15 kwietnia wypełniając formularz lub kupon dostępny w marcowym wydaniu miesięcznika „Sądeczanin”.

[email protected], fot. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu