Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
27/03/2021 - 16:15

NZOZ „Femina” w Łącku. To sądecka przychodnia zdrowia przyjazna pacjentowi

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Femina” w Łącku zwyciężył w VI Plebiscycie Medycznym organizowanym przez Fundację Sądecką pod patronatem portalu i miesięcznika Sądeczanin. Placówką tą kieruje Elżbieta Kamińska, położna środowiskowa, która szefuje również podobną przychodnią zdrowia w Nowym Sączu.

NZOZ „Femina” w Łącku okazał się laureatem w kategorii Sądecka Przychodnia Zdrowia Przyjazna Pacjentowi w naszym plebiscycie. Przypomnijmy także, że plebiscyt był częścią tegorocznego Seminarium „O zdrowiu Sądeczan”.

Na NZOZ „Femina” w Łącku pacjenci oddali 520 głosów (w tym 4 głosy nieważne).

Przychodnia przyjazna pacjentowi to niekwestionowany skarb. Szczególnie dziś, gdy epidemia COVID-19 postawiła wszystkie placówki medyczne w Polsce przed bezprecedensowym sprawdzianem pracy w reżimie sanitarnym. W tym szczególnym koronawirusowym czasie są i takie przychodnie, w których – dzięki zaangażowaniu całego personelu i zaradności kadry zarządzającej – pacjenci niemal nie odczuwają skutków pandemicznego zamieszania. Zawsze mogą liczyć na pomoc, poradę, jeśli nie od lekarza pierwszego kontaktu czy specjalisty to od pielęgniarek i recepcjonistek.

Czytaj także: VI Plebiscyt Medyczny: nagrody rozdane! Poznaj laureatki i laureatów

Są takie placówki, w tej koronawirusowej rzeczywistości, w których lekarze nadal twardo przedkładają osobisty kontakt z pacjentami nad teleporady, są takie przychodnie, w których specjaliści wychodzą dziś z pracy kilka godzin później niż wynika to z grafiku. Są przychodnie, małe i większe, w których pacjent nigdy nie zastanie odprawiony z kwitkiem – jeśli nie można mu pomóc akurat w tym miejscu, zostanie pokierowany do innej placówki, dostanie cały pakiet informacji, które są w podobnej sytuacji niezbędne.

Taką przychodnią z pewnością jest zwycięzca naszego plebiscytu  - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Femina” w Łącku, kierowany przez Ewę Kamińską, położną środowiskową, specjalistkę pielęgniarstwa położniczego oraz pielęgniarstwa neonatologicznego. To jeden z dwóch NZOZ-ów „Femina”, który prowadzi ta położna.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Femina” funkcjonuje od 1 października 2003 roku. Wtedy Ewa Kamińska, będąc położną rodzinną, można powiedzieć, „wskoczyła na głęboką wodę”. Uruchomiła tę placówkę i przez kilka lat sama dbała o to, by prężnie się rozwijała. Jako jedna z pierwszych położnych w Polsce podpisała kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na profilaktykę raka szyjki macicy. Wcześniej było to zarezerwowane dla lekarzy ginekologów.

Potem zaczęła sukcesywnie powiększać zespół medyczny. W działaniach wsparły ją zatrudnione inne położne.  Z biegiem czasu NZOZ „Femina” mógł poszczycić się też kontraktem na pielęgniarską opiekę długoterminową. Obecnie w placówce kierowanej przez Ewę Kamińską pracują również pielęgniarki zajmujące się opieką długoterminową nad pacjentem. Są to z reguły pacjenci leżący, obłożnie chorzy przebywający w domach.

W NZOZ „Femina” działa poradnia ginekologiczna, w której komercyjnie przyjmuje lekarz ginekolog oraz poradnia laktacyjna. Można też skorzystać z porad urofizjoterapeuty. Na miejscu jest też analityka, gdzie pacjentki mogą wykonać podstawowe badania medyczne. Jest pracownia USG, gdzie można wykonać badanie ultrasonograficzne piersi i jamy brzusznej.

Ewa Kamińska zajęła też drugie miejsce w kategorii Sądecka Pielęgniarka/Położna. Oddano na nią 742 głosy.

Czytaj także: Położna to najpiękniejszy zawód. Zgłoś kandydatkę do VI Plebiscytu Medycznego

- Chciałabym bardzo podziękować wszystkim pacjentkom i pacjentom, którzy nam zaufali i głosowali na naszą przychodnię – mówi Ewa Kamińska. – Przychodnia to nie tylko mury.

To jest, jak zaznacza nasza rozmówczyni cały team osób, które pracują na dobre imię placówki. Tego sukcesu nie byłoby, gdyby nie ludzie, z którymi współpracuję w NZOZ „Femina” w Łącku i Nowym Sączu.

Czytaj na następnej stronie - TUTAJ

NZOZ „Femina” w Łącku. To sądecka przychodnia zdrowia przyjazna pacjentowi
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Femina” w Łącku zwyciężył w VI Plebiscycie Medycznym organizowanym przez Fundację Sądecką pod patronatem portalu i miesięcznika Sądeczanin. Placówką tą kieruje Elżbieta Kamińska, położna środowiskowa, która szefuje również podobną przychodnią zdrowia w Nowym Sączu.


Dziękujemy za przesłanie błędu