Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
05/03/2020 - 20:10

Robert Gajewski: lekarz to najpiękniejszy zawód świata. V Plebiscyt Medyczny

Robert Gajewski jest lekarzem medycyny posiadającym dwie specjalizacje – z chirurgii ogólnej oraz chirurgii onkologicznej. Jego kandydaturę do V Plebiscytu Medycznego zgłosili Czytelnicy portalu Sądeczanin.info.

Przypomnijmy, że nasi Czytelnicy mogą w tym roku głosować w plebiscycie na najlepszego sądeckiego lekarza, najlepszą pielęgniarkę (co jest nowością) i przychodnię najbardziej przyjazną pacjentowi. Głosowanie trwa do 15 kwietnia. Zobacz zakładkę: Zagłosuj V Plebiscyt Medyczny GŁOSOWANIE 3 - 18.03.2020

Lek. med. Robert Gajewski ma 46 lat. Mieszka i pracuje w Nowym Sączu. Jest lekarzem posiadającym dwie specjalizacje – z chirurgii ogólnej oraz z chirurgii onkologicznej.

Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (2003 rok). Obecnie jest to Śląski Uniwersytet Medyczny.  

Po ukończeniu studiów zaczął pracować w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. W tej placówce medycznej odbywał, zaraz po otrzymaniu dyplomu, staż.

Najpierw pracował w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Potem uzyskał drugą specjalizację z zakresu chirurgii onkologicznej (pod kierunkiem promotora prof. dra hab. n. med. Leszka Kołodziejskiego). Obecnie pracuje w oddziale Chirurgii Onkologicznej w Centrum Onkologii w Nowym Sączu.

- Z dwoma moimi kolegami – ś. p. lek. med. Jackiem Szablińskim oraz dr. n. med. Wojciechem Milanowskim tworzyliśmy i organizowaliśmy Oddział Chirurgii Onkologicznej od podstaw – mówi lek. med. Robert Gajewski.

Kandydat zgłoszony przez Czytelników do tegorocznego plebiscytu kierował także w swojej karierze zawodowej blokiem operacyjnym w sądeckim szpitalu.

- Założyłem również zespół ds. żywienia. – dodaje. – Wspomniany zespół zajmuje się chorymi onkologicznymi i pacjentami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania. Pod naszą opieką są pacjenci żywieni dojelitowo.

Robert Gajewski prowadzi także własną prywatną praktykę lekarską. Jest też biegłym sądowym. Przyznaje, że wykonuje najpiękniejszy zawód na świecie, bo lekarz jest po to, aby nieść pomoc chorym.

- Kiedy trzeba było wybrać, co chcę w życiu robić to nie zastanawiałem się długo. Wiedziałem, że chce być lekarzem chirurgiem.  Jest to moja pierwsza specjalizacja, a potem, gdy już pracowałem w oddziale Chirurgii Ogólnej, mój kolega – po fachu – ś. p. Jacek Szabliński namówił mnie, aby zacząć specjalizację z chirurgii onkologicznej.

- To była bardzo dobra decyzja – zapewnia nasz rozmówca. – Jest to bardzo trudna, ale piękna specjalizacja. Oczywiście, czasem są okresy zwątpienia, zwłaszcza wtedy, kiedy pomimo wysiłków, intensywnego leczenia chorego, przegrywamy walkę z nowotworem, ale jest też wiele pięknych chwil, kiedy dzięki naszej pracy – lekarzy onkologów i zespołu medycznego - pacjent wraca do zdrowia, do życia zawodowego. Wdzięczność pacjentów, którym udało się pomóc jest tym czymś, co nadaje sens życiu.

Robert Gajewski został po raz pierwszy zgłoszony do naszego plebiscytu

- Zupełnie się tego nie spodziewałem – mówi chirurg onkolog. – Jestem mile zaskoczony. Bardzo dziękuję moim pacjentom, że zgłosili mnie do plebiscytu organizowanego przez portal Sądeczanin.info. Jestem im bardzo wdzięczny, że mnie docenili. Cieszę się, że udało mi się zaskarbić takie zaufanie wśród pacjentów.

W wolnych chwilach, choć tych jest niewiele, sądecki lekarz lubi słuchać muzyki poważnej i jazzu.

Na lek. med. Roberta Gajewskiego można głosować do 15 kwietnia.

[email protected], fot. arch. Roberta Gajewskiego.Dziękujemy za przesłanie błędu