Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
19/12/2023 - 16:10

Nie trzeba ich namawiać do pomocy! Uczniowie z II LO włączyli się do akcji Serce-Sercu

Chętnych do pomocy na Sądecczyźnie nie brakuje. Akcja Serce-Sercu cały czas trwa. Wolontariuszami są również uczniowie z sądeckiego II Liceum Ogólnokształcącego. Zbiórka produktów dla potrzebujących jest niezwykle udana!

Trwa akcja Serce-Sercu

Pomaganie jest piękne! Do końca tygodnia trwa akcja Serce-Sercu zorganizowana przez Fundację Sądecką przed świętami Bożego Narodzenia. Naszych wolontariuszy możecie spotkać w sklepach całego regionu. Każdy może się przyłączyć i również obdarować potrzebujących różnymi artykułami. O tym, gdzie będzie to możliwe w najbliższych dniach przeczytacie TUTAJ.

W akcję włączyli się uczniowie ze szkół całego regionu. Jest wśród nich również młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. We wtorek można było ich spotkać w Biedronce przy dworcu PKS.

- Pomagamy, bo lubimy to robić. Jesteśmy bardzo empatyczni. Radość innego człowieka, który nas potrzebuje sprawia, że my też jesteśmy weselsi- powiedziały nam uczennice. 

Bogata historia akcji Serce-Sercu

Przypomnijmy, że organizowana przez Fundację Sądecką akcja Serce-Sercu odbywa się od 1995 roku. W tym roku powróciła po czterech latach przerwy spowodowanej pandemią. Każdy może się w nią włączyć. Wystarczy odwiedzić sklep, w którym są nasi wolontariusze, zrobić zakupy i wrzucić choć kilka produktów do wózka oznaczonego logiem akcji. Warto pomagać! 

Wszystkie wypowiedzi uczennic sądeckiego II LO znajdziecie w materiale filmowym. ([email protected], wideo: GN)

Dziękujemy za przesłanie błędu