Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
05/12/2016 - 12:10

Serce-Sercu otwiera nasze oczy na potrzebujących

Dzięki Wam codziennie przybywa artykułów żywnościowych, które zbieramy w ramach przedświątecznej akcji charytatywnej „Serce-Sercu”. Dzięki Wam setki potrzebujących rodzin na Sądecczyźnie, Ziemi Limanowskiej i Gorlickiej, będą mogły spokojnie zasiąść do wigilijnego stołu.

Nasza akcja trwa od 1 grudnia i na pewno nie można jej przeoczyć. Przy kasach wielu sklepów na Sądecczyźnie stoją wolontariusze, którzy zbierają żywność dla potrzebujących – cukier, mąkę, makarony, konserwy, kakao, słodycze. Niby niewiele – ale uwierzcie, osobom zmagającym się z chorobą, czy starszym, które większość swoich środków przeznaczają na lekarstwa i rachunki, nawet takie zakupy sprawiają problem. To przykre, ale w XXI wieku ciągle są ludzie, których nie stać na godne życie. I to właśnie im chcemy i pomagamy od ponad 20 lat.

Nasza akcja nie mogłaby obejść się bez zaangażowania wolontariuszy – uczniów szkół z Sądecczyzny. To oni poświęcają swój czas, aby informować kupujących o akcji i odbierać od nich produkty.

- Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczone tym, jak chętnie sądeczanie pomagają - mówią Kasia i Klaudia, uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu, które dzisiaj (5 grudnia) dyżurują w sklepie Eko przy ul. Barbackiego. - Jedna z klientek wrzuciła nawet całą reklamówkę zakupów. Cieszymy się, bo tym, że tutaj stoimy także dorzucamy swoją cegiełkę do tego wielkiego dzieła. 

Wolontariusze każdemu klientowi, wchodzącemu do sklepu wręczają ulotkę.  A oto jej treść:

Szanowni Państwo

W imieniu swoim i wszystkich wolontariuszy  akcji „SERCE-SERCU” zwracam się z serdeczna prośba o wsparcie akcji przygotowania paczek świątecznych  dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej z terenu Sądecczyzny.

Co roku, dzięki Państwa hojności, udaje nam się zebrać produkty żywnościowe liczone w tonach. Co roku przygotowujemy z nich około 1000 paczek dla potrzebujących.

Mamy nadzieję, że również w tym roku wspólnie uda nam się pomóc podobnej liczbie rodzin. Dlatego zachęcamy do przekazania na ten cel choćby jednego produktu. Naszych  wolontariuszy znajdą Państwo przy kasach lub wyjściu  ze sklepu.

Serdecznie dziękuję za  udział  i wsparcie naszej akcji.

Zygmunt Berdychowski.

W tym tygodniu spotkacie nas w Nowym Sączu w sklepie Eko przy ul. Barbackiego oraz sieci Społem w punktach przy ul. Armii Krajowej, Limanowskiego, Królowej Jadwigi i Nawojowskiej.

(KB)Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog