Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
26/12/2018 - 23:35

Serce-Sercu: pobiliśmy kolejny rekord. Uzbieraliśmy prawie 25 ton żywności

Akcja charytatywna Serce-Sercu dobiegła już końca. Dzięki Waszej pomocy pobiliśmy wspólnie rekord z poprzedniego roku. Jeszcze więcej wolontariuszy zaangażowało się w tegoroczną zbiórkę. Dzięki Wam udało się zebrać jeszcze więcej żywności, która trafiła do najbardziej potrzebujących.


W tegoroczną akcję Serce-Sercu, która przebiegała pod nazwą „Człowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi” włączyła się rekordowa liczba wolontariuszy. Od 1 do 22 grudnia aż 1320 osób z 56 szkół zbierało żywność w 87 sklepach na terenie Sądecczyzny, Limanowszczyzny i powiatu gorlickiego. Dla porównania, w ubiegłym roku w akcję zaangażowało się 1191 uczniów.

Zobacz też Jak wielkie ludzkie serca zamieniają się w wielkie pakowanie Szalonych Emerytów

Wolontariusze przez 22 dni stali przy specjalnie przygotowanych na tę okazję wózkach, zachęcając do wrzucania produktów i dzielenia się z ubogimi. Bez Was ta akcja nie mogłaby się udać. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej. Dziękujemy także wszystkim koordynatorom, którzy zorganizowali wolontariuszy w poszczególnych szkołach.

Wspólnie udało nam się uzbierać aż 24,4 tony żywności, a więc o 1,4 tony więcej niż w ubiegłym roku. Z zebranych produktów członkowie Klubu Szalonych Emerytów przygotowali aż 1555 paczek, które przekazaliśmy potrzebującym. 

W akcję Serce-Sercu zaangażowało się setki osób – wolontariuszy, koordynatorów, właścicieli sklepów, członków Klubu Szalonych Emerytów, pracowników Fundacji Sądeckiej i właścicieli firm. Bez nich ta akcja nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy, że byliście z nami!

RG [email protected] Fot. RG

Dziękujemy za przesłanie błędu