Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
21/12/2018 - 14:30

Serce-Sercu: rozdaliśmy już ponad 1000 świątecznych paczek

Akcja Serce-Sercu jest już na ostatniej prostej. To jeszcze za wcześnie na podsumowanie, ale wszystko wskazuje na to, że wspólnie udało nam się pobić rekord z ubiegłego roku.

Pomieszczenia w budynku należącym do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej powoli pustoszeją. To właśnie tam codziennie przez trzy tygodnie zwoziliśmy żywność ze sklepów, którą udało się uzbierać w ramach akcji Serce-Sercu. Do tej pory członkowie Klubu Szalonych Emerytów zrobili około 1100 paczek. Większość z nich została już dostarczona potrzebującym.

- Jestem w klubie Szalonych Emerytów. Jesteśmy znani z tego, że staramy się pomagać potrzebującym. Tworzymy grupę, z którą w każdą środę jeździmy na wycieczki, chodzimy po górach. W grupie jest  raźniej – mówi z uśmiechem na twarzy Grzegorz Potaczek.  

Zobacz też Akcja Serce-Sercu jest już na ostatniej prostej. Odwiedziliśmy wolontariuszy ELO

Jeszcze tylko do jutra nasi wolontariusze będą zbierać w sklepach produkty spożywcze. Można ich spotkać w sklepach Społem, przy ulicy Lwowskiej i Kochanowskiego. Towar jest zwożony ze sklepów do magazynu. Tam z kolei żywność jest segregowana i pakowana do paczek.

- Co chwilę przychodzą tutaj do magazynu osoby, którym przekazujemy paczki. Widać, że są to osoby schorowane i potrzebujące – dodaje Pan Grzegorz, który już teraz zapowiada, że jeśli dożyje to za rok też chciałbym wziąć udział w akcji Serce-Sercu.


RG [email protected] Fot. RG

Dziękujemy za przesłanie błędu