Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
10/12/2014 - 12:10

„Serce-Sercu”: Szukajcie nas w Nowym Sączu, Chełmcu i Rytrze

W Nowym Sączu przedświąteczna zbiórka żywności w ramach akcji „Serce-Sercu” trwa już od dziesięciu dni. Od dziś wspomóc ja będą mogli także mieszkańcy Rytra i gminy Chełmiec.
Dzisiaj (11 grudnia) naszych wolontariuszy szukajcie w sklepach PSS Społem przy ul. Staszica, Nawojowskiej i Kolejowej w Nowym Sączu, w „Delikatesach Centrum” i „Top Market” w Rytrze oraz „Delikatesach Centrum” w Chełmcu.

Przeprowadzenie akcji nie byłoby możliwe, gdyby nie szereg wolontariuszy – uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jak mówią ci młodzi ludzie, udział w przedświątecznej zbiórce żywności, wiele dla nich znaczy.
- Stając w sklepie przy koszyku z białą naklejką, na której widniały dwa czerwone serca, czułam, że jestem także pośrednio odpowiedzialna za los tych ludzi, dla których to robiłam(….) – wspominała Agnieszka Bodziony, uczennica Zespołu Szkół nr 1 z Nowego Sącza, laureatka konkursu „Serce-Sercu oczami wolontariusza”
- Fundacja Sadecka i akcja „Serce Sercu” już na zawsze będą dla mnie wyjątkowe. Dzięki nim zrozumiałam, że kilogram mąki nie zawsze jest kilogramem mąki- może on być nową nadzieją, iskrą rozpalaną w innych sercach. Dzięki tej fundacji i otwartości innych pojęłam, że życie nie zawsze zależy tylko od nas, że są momenty, w których inni są nam niezbędni i że właśnie w takich momentach ludzie o dobrym sercu mogą z niewielkim nakładem sił pomóc i uczyć pomocy – pisała inna uczennica, Edyta Mucha z Limanowej

Akcję można wspomóc bardzo łatwo. Wystarczy po zrobieniu zakupów zostawić kilka artykułów spożywczych w koszu oznaczonym dwoma serduszkami. Stoją przy nim wolontariusze Fundacji Sądeckiej, którzy udzielają szczegółowych informacji i wręczają ulotki. Z pozostawionych produktów zostaną przygotowane paczki żywnościowe, które przed świętami trafią do ubogich, sądeckich rodzin.

(KB)
Fot. arch. akcji „Serce-Sercu”


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)