Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
02/01/2017 - 10:10

Uczniowie „Samochodówki” chętnie pomagają

Ewa Zielińska, nauczycielka fizyki w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, chwali uczniów „Samochodówki”, którzy brali udział w ubiegłorocznej akcji charytatywnej Serce-Sercu.

Jak przebiegła akcja „Serce-Sercu”, której była pani koordynatorem w Zespole Szkół Samochodowych?

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych aktywnie brali udział w akcji. Kwestowali głównie w sklepach Społem. Ich postawa i idea akcji spotkała się dużym wsparciem ze strony klientów sklepu. Uczniowie byli chwaleni za chęć niesienia pomocy innym, ale przede wszystkim spotkani przez nich ludzie chętnie oddawali produkty na paczki świąteczne. Mało kto przeszedł obok nich obojętnie. Jedni specjalnie dla akcji robili zakupy, inni przy okazji codziennych domowych zakupów znaleźli środki na to aby wspomóc potrzebujących. Można powiedzieć, że akcja odniosła sukces.

Czy młodzież chętnie angażuje się w przedświąteczny wolontariat?

Młodzież Zespołu Szkół Samochodowych zawsze chętnie angażuje się we wszelkie akcje charytatywne, nie tylko w okresie świątecznym, ale również poza nim. Jeżeli chodzi o okres Świąt Bożego Narodzenia w szkole rozprowadzają kartki Sursum Corda, zbierali paczki dla polskich dzieci na Ukrainie, kwestują dla Bartusia Świderskiego pijąc sok z cytryny.

Do kogo trafiły przed świętami paczki?

Jeżeli chodzi o akcję, to kilka paczek przeznaczono dla najbiedniejszych rodzin uczniów naszej szkoły. Pozostałe rozprowadzili koordynatorzy akcji.

(JB), fot. JB, ZSS w Nowym Sączu

Uczniowie „Samochodówki” w Serce-Sercu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)