Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
18/12/2023 - 08:30

Uczniowie z Boguszy wspierają akcję Serce-sercu. Zbierali żywność, przygotowali paczki dla potrzebujących

Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie Szkoły Podstawowej w Boguszy wsparli akcję “Serce – Sercu” Fundacji Sądeckiej. Teraz wolontariusze pomagają w przygotowywaniu paczek żywnościowych, które przed wigilią trafią do najbardziej potrzebujących.

Fundacja Sądecka od 1995 roku przed świętami Bożego Narodzenia, w ramach akcji "Serce-sercu", organizuje zbiórkę żywności dla potrzebujących. Przy koszach rozstawionych w wybranych sklepach dyżurują uczniowie.

W tym roku do akcji włączyła się również Szkoła Podstawowa w Boguszy (gmina Kamionka Wielka), wspólnie z tutejszym sklepem Spożywczo-Przemysłowym Matusik - nr 1 i nr. 2. 

- Nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną pod hasłem „Serce-Sercu” organizowaną przez Fundacje Sądecką - mówi Maria Siedlarz, koordynatorka działań grupy wolontariuszy w Boguszy. 

- W wolontariacie brało udział dziewięciu uczniów z klasy 7 i 8. W dwóch miejscowych sklepikach przeprowadzono zbiórkę artykułów żywnościowych.

Młodzież bardzo chętnie wzięła udział w akcji, za co serdecznie dziękujemy.

Po przeprowadzonej zbiórce, wolontariusze pomagają w przygotowywaniu paczek żywnościowych, które przed wigilią trafiają do najbardziej potrzebujących, wielodzietnych rodzin, osób samotnych i chorych. (MK), fot. szkoła podstawowa w Boguszy. 

Dziękujemy za przesłanie błędu