Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
26/01/2024 - 19:30

Wielka gala w podziękowaniu za akcję "Serce-Sercu". Wolontariusze spotkali się w Krynicy

Wolontariusze akcji "Serce-Sercu" spotkali się w krynickim uzdrowisku. To z myślą o nich w pijalni głównej została zorganizowana wielka gala, podczas której zostały rozdane stypendia i dyplomy. To wydarzenie było doskonałą okazją do tego, aby podziękować wszystkim wolontariuszom, a w tym roku było ich aż ponad 750. Bez ich charytatywnej pomocy nie udałoby się zorganizować tak wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest akcja "Serce-Sercu". Dziękujemy, że byliście z nami!


Ogromną salę Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju w piątkowy wieczór wypełniło kilkuset wolontariuszy, zaangażowanych w akcję "Serce-Sercu". To z myślą o nich została zorganizowana wielka gala. To była doskonała okazja do tego by podsumować ubiegłoroczną akcję, która jak zwykle zakończyła się wielkim sukcesem. 

Akcja "Serce-Sercu" to ogrom pracy wielu wielu osób, dzięki którym wigilijny wieczór i święta Bożego Narodzenia w wielu rodzinach upłynęły w rodzinnej atmosferze, bez trosk i zmartwień wynikających z braku rzeczy materialnych. To dzięki nim udało nam się zebrać ponad 15 ton żywności, z której zrobiliśmy ponad 1000 paczek. Wszystkie tuż przed samymi świętami przekazaliśmy osobom chorym, biednym i samotnym z naszego regionu. 


Akcja "Serce-Sercu" nie mogłaby się udać bez charytatywnej pomocy wolontariuszy, a było ich ponad 750 z 35 szkół. Nie trzeba było ich wcale namawiać. Jak tylko usłyszeli o naszej akcji, nie zastanawiając się ani chwili od razu chcieli się zaangażować. To właśnie oni każdego dnia od rana do wieczora stali w sklepach i zachęcali klientów do wrzucenia choć kilku produktów do wózków oznakowanych logiem "Serce-Sercu". Niejednokrotnie musieli wykazać się wiedzą i darem przekonywania, ponieważ ludzie podchodzili do nich i pytali – co to za zbiórka i do kogo trafią zebrane produkty. 


- Pierwszy raz brałam udział w akcji "Serce-Sercu". To było bardzo fajne przeżycie. Cieszę się, że mogłam dać coś z siebie i w ten prosty sposób komuś pomóc. O akcji "Serce-Sercu" dowiedziałam się od naszej pedagog pani Magdy Cieślewicz, która jest przewodniczącą naszego wolontariatu szkolnego. My wszyscy wręcz biliśmy się o to, aby móc wziąć udział w tej niezwykłej akcji, bo było bardzo duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły. W tym roku kończę już szkołę podstawową. W szkole średniej też chętnie wstąpię do koła wolontariatu i wezmę udział w akcji Serce-Sercu - powiedziała nam Wiktoria Pawlik ze Szkoły Podstawowej im. bł. prymasa Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy. 


- Akcja "Serce-Sercu" to naprawdę świetna inicjatywa. Jak tylko dowiedziałam się o niej, nie zastanawiałam się ani chwili, od razu wyraziłam chęć wzięcia w niej udziału. Zresztą nie tylko ja, podobnie moi koledzy i koleżanki. Zainteresowanie było bardzo duże. Wszyscy przez kilka dni zbieraliśmy żywność w sklepie "Groszek", który znajduje się niedaleko naszej szkoły. Ludzie, którzy przychodzili do sklepu na zakupy, chętnie wrzucali przeróżne produkty do naszego wózka, który szybko się zapełnił. W przyszłym roku też na pewno wezmę udział w akcji "Serce-Sercu" - zapewnia Kinga Kowalkowska ze Szkoły Podstawowej w Stadłach. 

Gala zorganizowana w krynickiej pijalni była okazją nie tylko do podsumowań, ale także do podziękowań. Wszyscy ci, którzy wzięli w niej udział, zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami. Naszych wolontariuszy chcieliśmy nagrodzić również stypendiami, dlatego kilka tygodni temu zorganizowaliśmy dla nich konkurs pod hasłem: "Akcja Serce-Sercu oczami wolontariusza". 

Celem konkursu było pokazanie, czym jest dobroczynność dla młodego człowieka, który poświęca swój czas i energię na pomoc innym. Wyciągając rękę z prośbą "pomóżcie najbiedniejszym", pewnie niejeden nastoletni wolontariusz musiał przełamać barierę wstydu. Przyświecał im jednak piękny cel. Produkty spożywcze zebrane w przedświątecznym okresie do wózków w sklepach trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin na Sądecczyźnie. Odwiedzając z paczkami te osoby, widzieliśmy na ich twarzach wdzięczność i radość. 

Uczestnicy konkursu musieli podzielić się swoim doświadczeniem i wspomnieniami z akcji "Serce-Sercu", pisząc pracę w dowolnym gatunku literackim. Otrzymaliśmy aż 26 pięknych refleksji, które najczęściej były pisane w formie opowiadania, listu i sprawozdania. Kapituła przyznała osiem nagród finansowych w postaci stypendium im. braci Potoczków, które zostały wręczone podczas uroczystej gali.

W kategorii uczniów szkół podstawowych:

- pierwsze miejsce i stypendium w kwocie 600 zł otrzymała Gabriela Obrzud ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy-Zdroju 
- drugie miejsce i stypendium w kwocie 500 zł zdobyła Wiktoria Ignarska ze Szkoły Podstawowej w Chełmcu
- trzecie miejsce i stypendium w kwocie 400 zł otrzymała Aleksandra Bołoz ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy-Zdroju 
- czwarte miejsce i stypendium w kwocie 300 zł zdobył Daniel Morzywołek ze Szkoły Podstawowej w Stadłach

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych:

- pierwsze miejsce i stypendium w kwocie 600 zł zdobyła Justyna Kuś z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu
- drugie miejsce i stypendium w kwocie 500 zł otrzymała Aleksandra Szołdrowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu
- trzecie miejsce i stypendium w kwocie 400 zł zdobyła Magdalena Kowalczyk z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu

Laureatom gratulujemy, a wszystkim wolontariuszom dziękujemy za wasze zaangażowanie w akcji "Serce-Sercu". Do zobaczenia za rok! ([email protected] Fot. RG)

Wielka gala w podziękowaniu za akcję "Serce-Sercu". Wolontariusze spotkali się w Krynicy
Wolontariusze akcji "Serce-Sercu" spotkali się w krynickim uzdrowisku. To z myślą o nich w pijalni głównej została zorganizowana wielka gala, podczas której zostały rozdane stypendia i dyplomy. To wydarzenie było doskonałą okazją do tego, aby podziękować wszystkim wolontariuszom, a w tym roku było ich aż ponad 750. Bez ich charytatywnej pomocy nie udałoby się zorganizować tak wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest akcja "Serce-Sercu". Dziękujemy, że byliście z nami!
Dziękujemy za przesłanie błędu