Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
24/07/2020 - 17:35

„Koral” dla Polaków, "Koral" dla biegaczy. Wygraj samochód na Festiwalu Biegowym

Pandemia koronawirusa wywróciła życie Polaków do góry nogami. To, co pozostaje niezmienne, to zaangażowanie Przedsiębiorstwa Produkcji Lodów „Koral” w lokalne inicjatywy prospołeczne i prozdrowotne, takie jak m.in. Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju. "Koral" już po raz jedenasty ufunduje nagrodę główną imprezy - samochód osobowy!
Wygraj samochód na Festiwalu Biegowym w Krynicy

Firma z misją

„Koral” to prywatna firma rodzinna założona w Limanowej przez braci Mariana i Józefa Koral. Jej historia rozpoczęła się w 1979 r. od malutkiego zakładu rzemieślniczego i następnie niewielkiej, lokalnej cukierni. Dziś PPL „Koral” to największy producent lodów w Polsce i jeden z największych w Europie!

Firma „Koral” od lat czynnie angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne, szczególnie w Małopolsce oraz na Podkarpaciu, gdzie zlokalizowane są jej dwa zakłady produkcyjne oraz siedziba główna. W obliczu pandemii COVID-19 bez wahania wsparła szpitale w Krakowie, Nowym Sączu, Limanowej oraz Rzeszowie, przekazując w sumie 810 tys. zł na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej dla lekarzy, ratowników czy pielęgniarek.

– Wyrażamy w ten sposób naszą wdzięczność i uznanie za wysiłki wkładane przez medyków w walkę o zdrowie Polaków. Wierzymy, że wspólnymi siłami poradzimy sobie w tym trudnym dla wszystkich czasie – mówi Mariusz Jurek, dyrektor generalny PPL „Koral”.

Od pierwszej edycji w 2010 r., PPL „Koral” wspiera także Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju. Z ważnego powodu.

– Podzielamy tę szczytną ideę popularyzowania zdrowego trybu życia. Krynicki Festiwal i cała Fundacja „Festiwal Biegów” ma na tym polu ogromne zasługi. Dziś nie wyobrażamy sobie, by lodów Koral mogło zabraknąć w Krynicy. Wpisały się one w krajobraz Festiwalu tak samo jak pamiątkowe medale, które otrzymują biegacze – podkreśla Mariusz Jurek.

– Samochód osobowy, a więc nagroda którą przekazujemy biegaczom, to namacalny dowód, że za pracę i wysiłek włożony w jej wykonanie zawsze czeka nagroda. I nie chodzi tylko o bieganie, ale o to, by być aktywnym, nie siedzieć w domu... – akcentuje Mariusz Jurek.

Wygraj samochód na Festiwalu Biegowym w Krynicy

Do jednego z uczestników Festiwalu Biegowego trafi świetnie wyposażona Toyota Yaris o wartości aż 65,5 tys. zł.

W samochodzie zainstalowano silnik o pojemności 1.5 l (Dual VVT-iE) o mocy 111 koni mechanicznych, a także m.in. system stabilizacji toru jazdy (VSC), kontrolę trakcji (TRC), układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA), czujniki deszczu i zmierzchu, siedem poduszek powietrznych, system monitorowania ciśnienia w kołach, projektorowe światła główne, automatyczne światła drogowe i światła do jazdy dziennej LED i system „Follow me home”.

Również w kabinie samochodu znajdziemy wszystko, czego może oczekiwać kierowca i pasażer - komputer pokładowy, automatyczną dwustrefową klimatyzację, system multimedialny z 6 głośnikami, gniazdem USB oraz łącznością Bluetooth, skórzaną kierownicę wielofunkcyjną, prawie 5-calowy wyświetlacz TFT między zegarami, podgrzewane lusterka, chłodzony schowek, tempomat, kamerę cofania, system ISOFIX do montażu fotelików dziecięcych. Sportowe akcenty pojazdu to m.in. 6-stopniowa przekładnia ręczna, 16-calowe obręcze kół, czarny dach i podsufitka, spojler na tylnej klapie. Całości dopełnia przepiękny szaro-czarny lakier metallic.

Szansę na wygranie samochodu mają wszyscy uczestnicy Koral Maratonu, Iron Run, Biegu 7 Dolin (wszystkie dystanse), Runek Run 22 km, półmaratonu oraz Życiowej Dziesiątki. Jedyne warunki to ukończenie rywalizacji w limicie czasowym dla danej konkurencji oraz osobista obecność na ceremonii losowania (niedziela 13 września od godz. 16:00 na deptaku).

Wygraj samochód na Festiwalu Biegowym w Krynicy
– Doroczne losowanie samochodu, zamykające zawsze Festiwal Biegowy, to wprost niezwykły moment. Ten dreszczyk emocji przy losowaniu udziela się i nam. Myślę, że taka formuła nagradzania biegaczy, w tym wypadku jednego szczęśliwca, jeszcze dodaje emocji i kolorytu temu niezwykłemu wydarzeniu jakim jest krynickie święto biegów – podkreśla Mariusz Jurek, który w ostatnich latach osobiście przekazywał kluczyki do auta festiwalowemu szczęśliwcowi

Tauron Festiwal Biegowy

11. TAURON Festiwal Biegowy wystartuje 11 września. Lista startowa imprezy obejmuje już blisko 6 tys. osób z całej Polski i zagranicy. Zapisy trwają - nie ma limitu czy losowania uczestników, także w biegach górskich i ultra!

  • Program sportowy imprezy: TUTAJ
  • Rejestracja: TUTAJ

– Wraz z firmą Koral i pozostałymi partnerami imprezy gorąco zapraszam do Krynicy-Zdroju! Przygotowujemy 25 konkurencji biegowych oraz nordic walking i każdy znajdzie tu coś dla siebie, bez względu czy chce się ścigać czy po prostu dobrze się bawić. Warto dopomóc szczęściu - kto wie, może to Ty wyjedziesz z Krynicy nowiutką Toyotą! – zaprasza Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego i pomysłodawca Festiwalu Biegowego. (Fundacja „Festiwal Biegów”)Dziękujemy za przesłanie błędu