Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
15/05/2024 - 15:10

Biegacze po zmroku opanowali Stary Sącz! Zawody dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń

Sportowcy opanowali Stary Sącz! Podczas ostatniego Biegu Nocnego św. Kingi na trasie pojawiło się ponad 300 zawodników. Zawody były niezwykle emocjonujące. Działo się!

Biegacze rywalizowali w Starym Sączu

Wydarzeń biegowych w naszym regionie nie brakuje. Zawodnicy na nudę zdecydowanie nie mogą narzekać. Jak już informowaliśmy, w niedzielę rywalizowali podczas XII Biegu Ziemi Limanowskiej im. Jana Pawła II. 

Sobotniego wieczoru odbył się z kolei w Starym Sączu VI Bieg Nocny św. Kingi. Frekwencja dopisała. Na starcie pojawiło się aż 300 zawodników. Wszyscy bawili się doskonale. Do wyboru mieli dwa dystanse - 4250 metrów oraz 8500 metrów. 

Trasa prowadziła m.in. przez plac Świętej Kingi, kładką nad ul. Jana Pawła II, ulicami Daszyńskiego, Kopernika, Stefana Batorego, Kazimierza Wielkiego, obok stadionu MKS Sokół pod murami Klasztoru Sióstr Klarysek przez Bramę Szeklerską na plac Świętej Kingi. W zależności od wybranego dystansu biegacze robili jedną lub dwie pętle.

Wyniki Biegu Nocnego św. Kingi

Jak wygląda wyniki? Na krótszej trasie najlepszy okazał się Patryk Marmon, który na metę wbiegł przed Grzegorzem Rosłońskim i Kacprem Bogdańskim. U kobiet triumfowały Jolanta Raczek, Sylwia Wardęga-Malinowska oraz Katarzyna Hurkała.

Na dłuższym dystansie najlepsi byli Emil Drabik, Tomasz Pociecha i Krzysztof Jaworski oraz Paulina Surówka, Regina Kulka-Mnich i Urszula Dudzik.

Przypominamy jednocześnie, że cały czas trwają zapisy na Festiwal Biegowy. Tylko do 15 maja, dzięki specjalnej promocji zapłacicie dużo mniej. Szczegóły znajdziecie TUTAJ. Warto być od 6 do 8 września w Piwnicznej-Zdrój! ([email protected], fot.: Wiktor Bubniak)Dziękujemy za przesłanie błędu