Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
06/05/2024 - 12:15

Biegowe rozpoczęcie maja! W drodze do mety sportowcy pokonali ponad 20 kilometrów

Podczas majówki nie mogło zabraknąć również biegów. Bardzo ciekawie było w powiecie gorlickim, gdzie odbywał się V Międzynarodowy Półmaraton “Bitwa pod Gorlicami”. Na starcie pojawiło się ponad 140 zawodników!

Półmaraton “Bitwa pod Gorlicami”

Za nami już długi weekend majowy. W naszym regionie działo się w tym czasie bardzo dużo. Nie brakowało różnego rodzaju wydarzeń patriotycznych. Niektóre połączone były z aktywnością sportową. Tak było chociażby w powiecie gorlickim.

Jak już zapowiadaliśmy, 2 maja odbył się V Międzynarodowy Półmaraton “Bitwa pod Gorlicami”. Wydarzenie organizowane było przez Akademickie Koło Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi przy Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Oddział Rejonowy PCK w Gorlicach.

Zawodnicy biegali po powiecie gorlickim

Zawodnicy wyruszyli na trasę z cmentarza wojennego nr 91 w Gorlicach. Meta znajdowała się w Parku Historycznym w Siarach. Bieg odbywał się na dystansie 21 km. Trasa została poprowadzona przez Gorlice, Kobylankę, Dominikowice, Męcinę Małą i Sękową.

Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 142 zawodników, co oczywiście można uznać za bardzo dobrą liczbę. Pojawiły się zarówno osoby z okolicznych miejscowości, jak i przyjezdni z nieco dalszych stron (m.in. Iwonicza-Zdrój, Krakowa, Tarnowa czy Olkusza).

Finalnie wśród mężczyzn najlepsi okazali się Michał Martyka, Mariusz Szkaradek i Łukasz Szumiec. U kobiet równych sobie nie miały natomiast Kateryna Palyha, Katarzyna Kmieć i Patrycja Świerczek.

Zwycięzcy odebrali zasłużone gratulacje i puchary. Każdy uczestnik wzbogacił się natomiast o medal. To był piękny dzień z biegami w roli głównej!

Przypominamy również, że trwa promocja Festiwalu Biegowego. To prawdziwy cenowy zawrót głowy. Na niektóre dystanse zarejestrujecie się dużo taniej. O szczegółach możecie przeczytać TUTAJ. ([email protected], fot.: Festiwal Biegowy/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu