Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
08/06/2023 - 21:25

Koral Maraton przyciąga wielu zawodników! Zarejestruj się już dziś na Festiwal Biegowy

Ze Starego Sącza do Piwnicznej. Koral Maraton to bieg wyjątkowy. Zawodnicy zawsze startują pełni entuzjazmu i docierają do mety z uśmiechem na ustach. Ty również możesz zostać jednym z nich!

Na Festiwal Biegowy do Piwnicznej zawsze przyjeżdżają tłumy osób z całego kraju i zagranicy. Radość, uśmiech, emocje, zdrowa rywalizacja tego wszystkiego tutaj nie brakuje. W ciągu trzech dni na piwniczańskim Nakle gromadzą się całe pokolenia. 

Oferta festiwalu jest bardzo szeroka, co sprawia, że każdy bez problemu znajdzie odpowiedni dla siebie dystans. Niektóre są krótsze, inne wymagają odpowiedniego przygotowania. Wszyscy będą jednak zadowoleni.

Popularny wśród zawodników jest Koral Maraton. To bieg, który rozpoczyna się trzeciego dnia festiwalu, a więc w niedzielę (10 września) o godzinie 7:30. Jest mocnym otwarciem rywalizacji!

Zawodnicy ruszają ze Starego Sącza i biegną przez Barcice, Rytro, Suchą Strugę, Głębokie, aż do Miasteczka Biegowego w Piwnicznej, gdzie zlokalizowana została meta. Uśmiechów po dotarciu do niej nie brakuje. 

W ubiegłym roku najlepszy okazał się Paweł Kosek (czas: 2:38), drugie miejsce zajął Michał Bąk, a trzecie Mariusz Szkaradek. Wśród kobiet zwyciężyły Lidia Czarnecka, Barbara Przeworska i Iwona Kąś. Dodatkowym udogodnieniem jest podział na kilka kategorii wiekowych zarówno wśród pań, jak i panów, dzięki czemu więcej osób ma szansę na medalową lokatę.

- Jestem tutaj po raz drugi. Przyjechałem z Oświęcimia. Jest to mój pierwszy maraton. Jest to idealna okazja żeby spróbować swoich sił na takim dystansie – mówił tuż przed startem rok temu jeden z biegaczy.

- W Festiwalu Biegowym biorą udział po raz drugi, ale pierwszy raz startuję w maratonie. Chcę sprawdzić swoje wyniki, a także dopingować moją dziewczynę, z którą tutaj przyjechałem, aby dobiegła do mety – dodawał kolejny. 

Nie ma się zatem co zastanawiać. Zarejestruj się już dziś TUTAJ. Przeżyjesz wspaniałą przygodę. ([email protected], fot.: Festiwal Biegowy)Dziękujemy za przesłanie błędu