Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
23/04/2024 - 15:10

Ruszaj na Festiwal Biegowy! Poznaj uroki Sądecczyzny w czasie Biegu Górskiego na 23 km

Sądecczyzna jest piękna. Jej uroki możemy podziwiać chociażby na Festiwalu Biegowym. W czasie Biegu Górskiego na 23 km zawodnicy zdobędą okoliczne szczyty. Warto wziąć w tym udział!

Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju

Wiosna to pora roku, w której letnia pogoda przeplata się z chłodem. Obserwujemy to w ostatnim czasie w naszym regionie. Biegacze to jednak ludzie, którzy doskonale odnajdują się w każdych warunkach.

Największym wydarzeniem, na które zawsze czekają z utęsknieniem, jest oczywiście Festiwal Biegowy. Potrwa od 6 do 8 września. Zawsze przyciąga prawdziwe tłumy. W ubiegłym roku w Miasteczku Biegowym pojawiło się aż 12 tysięcy osób. Równie liczna będzie zapewne jubileuszowa 15. edycja wydarzenia.

Bieg Górski na 23 km na Festiwalu Biegowym

Zawodnicy chętnie uczestniczą w Biegu Górskim na 23 km. W tym roku roku rozpocznie się w niedzielę (8 września) o godzinie 8. Na starcie pojawią się prawdziwi pasjonaci tego typu dystansów.

Wyruszą z Miasteczka Biegowego. Następnie pobiegną przez osiedla Śmigowskie, Zabanie i Jarzębaki na Halę Pisaną, Potem czerwonym szlakiem na Łabowską Halę i żółtym do Łomnicy. Stamtąd będą się kierować niebieskim szlakiem na metę w Piwnicznej.

Zawodnicy, w ramach wyposażenia obowiązkowego, muszą mieć ze sobą:

  • kubek na płyny (wielokrotnego użytku)
  • aktywny, naładowany telefon komórkowy, którego numer jest odnotowany na karcie zgłoszenia,
  • numer ICE (kontakt do osoby najbliższej) zapisany na odwrocie numeru startowego;
  • ubezpieczenie zdrowotne (nie jest wymagane potwierdzenie)

Dodatkowo zalecany jest plecak lub nerka biegowa na sprzęt, pojemnik na wodę o pojemności minimum 1 litra, gwizdek i środek do dezynfekcji dłoni.

W biegu prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacje wiekowe w podziale na płeć: 18-29, 30-39, 40-49, 50 59. 60 lat i powyżej. W ubiegłym roku najlepsi w zestawieniu ogólnym okazali się Wojciech Tarasek i Magdalena Bednarczyk. 

Pierwszym zarejestrowanym na tegoroczną edycję został natomiast Marcin Rybak. - Zachęcony przez Ambasadora Festiwalu Biegowego, postanowiłem spróbować swoich sił na tych zawodach. Będzie to idealne miejsce na rozbieganie po zawodach Spartan w Bielsku Białej. Jestem aktywnym biegaczem i prowadzę również swoją grupę biegową. Uczestniczę w biegach przeszkodowych Spartan, miejskich oraz górskich. Na Festiwalu Biegowym wezmę udział w rywalizacji na dwóch dystansach - zapewnia.

Ty również możesz zostać częścią Biegu Górskiego na 23 km i przeżyć wspaniałą przygodę. Zarejestruj się już dziś TUTAJ i rozpocznij przygotowania. Bieganie po szlakach Sądecczyzny jest cudowne! ([email protected], fot.: Jacek Deneka/ Festiwal Biegowy)Dziękujemy za przesłanie błędu