Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
29/03/2024 - 13:25

Rywalizacja szkół znów na Festiwalu Biegowym! Czas na trzecią edycję “Aktywnego Małopolanina”

Już po raz trzeci Festiwal Biegowy rozpocznie się od “Aktywnego Małopolanina”. Szkoły z całego regionu będą rywalizowały w kilku konkurencjach. Ponownie zapowiada się świetna zabawa. Dla najlepszych przewidziane zostały też nagrody.

"Aktywny Małopolanin" podczas Festiwalu Biegowego

Festiwal Biegowy to niezapomniane przeżycia. Do Piwnicznej-Zdrój ciągną co roku prawdziwe tłumy, by brać udział w tym wielkim sportowym święcie. Podobnie będzie zapewne również i tym razem. Wszystko potrwa od 6 do 8 września. Rejestracja na poszczególne dystanse odbywa się TUTAJ.

Oczywiście znaleźć coś dla siebie mogą tutaj również najmłodsi. Wszystko dzięki “Aktywnemu Małopolaninowi”, którego poprzednie dwie edycje okazały się dużym sukcesem. W tym roku odbędzie się kolejna. 

Rywalizują w nim uczniowie ze szkół całej Małopolski. Wszystko w ramach pięciu konkurencji drużynowych: skoku w dal z miejsca, rzucie piłeczką do celu, odbijaniu piłki do siatkówki, skoku na skakance, żonglerce piłką nożną. Odbędą się również biegi indywidualne.

W zawodach startują uczniowie ze szkół podstawowych i średnich w czterech kategoriach wiekowych (klasy 1-3, 4-6, 7-8 i szkoły średnia). Zabawa jest zawsze świetna. Rok temu przystąpiło do niej ponad 700 dzieci z 17 szkół. Więcej informacji o samym przebiegu zawodów znajduje się w regulaminie TUTAJ.

Warto wziąć udział w wydarzeniu otwierającym Festiwal Biegowy!

Dodajmy, że dla trójki najlepszych szkół we wszystkich kategoriach przewidziane zostały nagrody finansowe. Zwycięzcy dostaną dodatkowo jednorazowe stypendium. Medale otrzymają również wszyscy, którzy ukończą biegi indywidualne.

Zgłoszenia od szkół przyjmowane są do 31 maja. Każda może zgłosić swoją reprezentację poprzez wysłanie formularza na adres mailowy [email protected] z podaniem imion i nazwisk uczniów oraz wskazaniem nazwy konkurencji sportowej, w której dany uczeń będzie brał udział. W razie pytań kontaktować można się również z Joanną Szczepanik pod numerem telefonu 510 832 425 lub 18 475 16 20. Warto być częścią tego wydarzenia! ([email protected], fot.: RG, Jacek Deneka)Dziękujemy za przesłanie błędu