Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
01/06/2023 - 15:45

Są prawdziwymi herosami sportu! Przebiegli w górach 100 kilometrów

Nie brakowało emocji podczas biegu na 100 km, który miał metę w Słopnicach. Pomimo morderczego wysiłku, zameldowało się na niej wielu sportowców. Zwycięzcy pokonanie całego dystansu zajęło prawie 13 godzin.

Bieg w Słopnicach

Lato nadchodzi, a to oznacza, że na okolicznych ścieżkach mamy coraz więcej biegaczy. Zawodnicy dbają o swoją kondycję fizyczną, przygotowując się do startów na różnych dystansach. Tych w ciągu roku nie brakuje.

Największą imprezą jest oczywiście Festiwal Biegowy, który zawsze przyciąga tysiące zawodników. Zabawa jest doskonała. Warto być częścią tego wydarzenia. Zarejestrować możecie się TUTAJ.

Duże emocje mieliśmy jednak również niedawno w powiecie limanowskim. To właśnie tam odbywał się XVIII Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT 2023. Zawodnicy mieli do pokonania dystans liczący 100 km. Trasa została poprowadzona Beskidem Wyspowym i Gorcami. Na starcie stanęło 400 osób.

Ostatecznie do mety dobiegło 253 herosów. Każdemu z nich należą się słowa ogromnego uznania. Dokonali przecież czegoś niezwykłego. Zwyciężył Tomasz Kobos z Krakowa (czas: 12 godzin 43 minuty), drugie miejsce zajął Andrzej Wieczorek, a trzecie Arkadiusz Dziewior. Wśród kobiet triumfowała z kolei Kamila Matras z Limanowej (17 godzin i 11 minut).

- Trasa przebiegała przez Łopień, stoki Ćwilina i Ogorzałej do Niedźwiedzia, gdzie urządzony został pierwszy wodopój. Dalej wiodła przez Stare Wierchy do Obidowej i stamtąd do Łopusznej, następnie do Ochotnicy Górnej, gdzie w PTSM Ustrzyk czekał na uczestników drugi wodopój z gorącą kawą i herbatą. Ostatni etap to przejście koło wieży widokowej Magurki, pod Gorcem w kierunku Zasadnego, następnie przez Zbludzkie Wierchy i Dzielec, do Słopnic - czytamy na stronie Urzędu Gminy w Słopnicach.

Bieg pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych i każdy dystans jest możliwy do zaliczenia. Pasjonaci tego sportu kolejny raz pokazali wielką moc! ([email protected], fot.: UG Słopnice)