Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
10/10/2023 - 12:10

Stolica Małopolski opanowana przez sportowców! Nie zabrakło akcentów Festiwalu Biegowego [ZDJĘCIA]

W niedzielę Kraków został opanowany przez biegaczy. Stolica Małopolski gościła tysiące zawodników, którzy brali udział w półmaratonie. Była wśród nich również ambasadorka Festiwalu Biegowego. Zwycięzcami zostali Kenijczycy.

Półmaraton w Krakowie

Jesienną porą na brak biegowych emocji nie możemy narzekać. Na trasach całego regionu dzieje się naprawdę bardzo dużo. O tym, jak wiele osób przyciąga ten sport mogliśmy się przekonać podczas niedawnego 14. Festiwalu Biegowego. Dużo działo się także w miniony weekend. 

W niedzielę odbywał się 9. Cracovia Półmaraton Krakowski. Zawodnicy wyruszyli o godzinie 10 z ulicy Stanisława Lema. Trasa liczyła 21,097 km i posiadała atest World Athletics (dawniej IAAF) oraz AIMS. Limit wynosił 3 godziny. 

Akcenty Festiwalu Biegowego podczas krakowskiego półmaratonu

Na starcie pojawiło się ponad 7600 zawodników z 50 krajów. Wśród nich była również ambasadorka Festiwalu Biegowego - Monika Gizowska. Jak przekonuje, pogoda w momencie biegu dopisała, a temperatura była wręcz idealna. 

- Biegło mi się fantastycznie. Trasa prowadziła przez Stare Miasto, rynek, potem bulwarami wzdłuż Wisły. Można więc było przy okazji pozwiedzać Kraków. Co pięć kilometrów mieliśmy punkty z wodopojem. Dodatkowym smaczkiem było, że meta znajdowała się wewnątrz Tauron Areny - mówi Monika Gizowska.

Ambasadorka ukończyła wcześniej również Cracovia Maraton i Bieg Trzech Kopców. Zdobyła tym samym Królewską Triadę Biegową. Zwycięzcami półmaratonu zostali Kenijczycy - Erick Leon Ndiema i Hilda Jelagat Kiptum. Najlepszymi Polakami byli natomiast Mateusz Kaczor (czwarte miejsce) i Monika Jackiewicz (drugie miejsce). ([email protected], fot.: MG)

Półmaraton krakowski
Stolica Małopolski gościła w niedzielę tysiące zawodników, którzy brali udział w półmaratonie. Była wśród nich również ambasadorka Festiwalu Biegowego.


Dziękujemy za przesłanie błędu