Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
18/02/2024 - 13:15

Ten dystans ma wielu miłośników! Wyzwania na 61 km nie zabraknie podczas 15. Festiwalu Biegowego

Ten bieg zawsze przyciąga, choć wyzwanie jest mordercze. Dla pasjonatów sportu nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Na 15 Festiwalu Biegowego nie mogło zabraknąć dobrze znanego dystansu 61 km. Warto się na niego zarejestrować właśnie teraz!

Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju coraz bliżej

Choć do rozpoczęcia Festiwalu Biegowego pozostało jeszcze kilka miesięcy, zarejestrowanych są już setki zawodników. Wiele osób intensywnie się przygotowuje, aby we wrześniu w Piwnicznej-Zdroju być w jak najwyższej formie. 

Jubileuszowa, piętnasta edycja wydarzenia, zapowiada się wyjątkowo. Niespodzianek z pewnością nie zabraknie. Żadnego z miłośników tego pięknego sportu, nie powinno to ominąć. Pozytywne wrażenia gwarantowane!

Bieg na 61 km podczas Festiwalu Biegowego

Wybór dystansów na festiwalu jest ogromny. Jeden z najdłuższych i jednocześnie bardzo chętnie wybieranych to Bieg 7 Dolin na 61 km. Jak wygląda jego dokładna trasa? 

- Zawodnicy wyruszają z Miasteczka Biegowego, następnie biegną szlakiem zielonym przez Piwowarówkę, Eliaszówkę na Obidzę (Przełęcz Gromadzką). Dalej szlakiem niebieskim na Wielki Rogacz i szlakiem czerwonym przez Radziejową, Złomisty Wierch na Przehybę - informują organizatorzy.

- Następnie udają się drogą do Gabonia poniżej kamienia Kingi i odejścia szlaku zielonego, skręcają w "warstwicówkę" pod Zgrzypy do szlaku żółtego ze Starego Sącza. Później mamy powrót na grzbiet do szlaku niebieskiego z Przehyby do Rytra i biegniemy przez Wietrzne Dziury, Wdżary, Skotarskie, dolinę Wielkiej Roztoki do Rytra.

Tam odbijamy w prawo, wzdłuż drogi krajowej 87 do mostu na Popradzie, po czym udajemy się szlakiem czerwonym przez Cyrlę, Jaworzynę Kokuszczańską, Halę Pisaną na Łabowską Halę. Dalej do Łomnicy i niebieskim szlakiem na metę w Piwnicznej - dodają organizatorzy.

Zawodnicy wyruszą w sobotę o godzinie 8 rano. W przypadku tego biegu wyposażeniem obowiązkowym jest:

  • kubek na płyny (wielokrotnego użytku)
  • aktywny, naładowany telefon komórkowy, którego numer jest odnotowany na karcie zgłoszenia,
  • numer ICE (kontakt do osoby najbliższej) zapisany na odwrocie numeru startowego;
  • latarka (czołówka) po zmroku
  • elementy odblaskowe 
  • ubezpieczenie zdrowotne (nie jest wymagane potwierdzenie)

Z kolei wyposażenie zalecane to:

  • plecak lub nerka biegowa na sprzęt
  • pojemnik na wodę o pojemności minimum 1 litra
  • gwizdek
  • środek do dezynfekcji dłoni

Przypominamy, że tylko do 19 lutego trwa specjalna promocja. Na wszystkie biegi górskie zarejestrujcie się w niższych cenach. A wszystko z miłości do biegania…Wystarczy wejść TUTAJ, wypełnić formularz, wpisać kod FBWALENTYNKI25 i dokonać opłaty rejestracyjnej. 61 km czeka! ([email protected], fot.: Dominika Rakszewska/ Festiwal Biegowy)Dziękujemy za przesłanie błędu