Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
12/05/2023 - 13:35

Kajakarze znów najlepsi, sukcesy w sportach walki. Udany tydzień naszych sportowców

Sportowcy z Sądecczyzny nie zwalniają tempa. Zdążyli nas już przyzwyczaić do swojej wysokiej formy, którą cały czas utrzymują. W mijającym tygodniu święcili triumfy w kajakarstwie, lekkoatletyce i sportach walki.

Udane występy kajakarzy

Kolejny tydzień dobiega końca. Kibice piłkarscy w Nowym Sączu nie mają w ostatnim czasie zbyt wielu powodów do radości. Sandecja prezentuje się kiepsko i jedna nogą jest już w drugiej lidze. Sukcesów zawodników z naszego regionu w innych dyscyplinach jednak nie brakuje. Kolejny raz potwierdzili swoją dobrą formę.

Tradycyjnie ze świetnej strony pokazali się kajakarze. W kwalifikacjach do seniorskiej kadry narodowej w slalomie kajakowym, które odbywały się w Bratysławie święcili triumfy. Klaudia Zwolińska triumfowała w K-1. Nasza olimpijka nie miała sobie równych.

Zwyciężył także Dariusz Popiela (przypomnijmy, że w lutym został wybrany „Sądeczaninem Roku” 2022). W C-1 wygrał z kolei Grzegorz Hedwig. Kolejne zawody już w najbliższy weekend na torze Kolna w Krakowie.

Sukcesy Halnego i ULKS Lipinki

Na brak sukcesów nie mogą narzekać też zawodnicy sportów walki. Na 6 Mistrzostwach Polski dzieci i młodzieży w Mińsku Mazowieckim świetnie zaprezentowali się sportowcy Halnego. Kewin Budziak i Bartosz Tokarczyk zostali mistrzami Polski, a Dawid Michalik wicemistrzem.

Udanie rywalizowali także młodzi zawodnicy z powiatu gorlickiego. Na Otwartych Mistrzostwach Stalowej Woli w Lekkoatletyce medali zdobyli Daniel Wójcik i Kacper Świerzowski. Obaj reprezentują klub ULKS Lipinki. ([email protected], fot.: JM/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu