Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 7 marca. Imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli
23/02/2021 - 11:10

Kacper Salabura wróci na zwycięski szlak? W marcu kolejna walka sądeczanina

Sądecki bokser Kacper Salabura 19 marca stoczy swoją czwartą zawodową walkę. Podczas gali MB Boxing Night 9, jego rywalem będzie Marcin Piegoński. - Szykuje się wojna w ringu – zapowiada zawodnik.

Poprzedni rok był w wykonaniu Kacpra Salabury bardzo udany. Bokser w debiucie na zawodowym ringu, wygrał z doświadczonym Słowakiem Rudolfem Duricą. Szerokiej publice przedstawił się w czerwcu, pewnie zwyciężając na gali MB Boxing Night 7 z Oskarem Kapczyńskim. Niestety, w starciu z Kamilem Kuździeniem odniósł porażkę. Wrażenie pozostawił po sobie jednak dobre.

Zobacz także: O boksie i pierwszych walkach na zawodowym ringu rozmawiamy z Kacprem Salaburą

W marcu sądeczanin wraca na ring. Wystąpi na gali MB Boxing Night 9, organizowanej przez znanego dziennikarza sportowego Mateusza Borka. Zmierzy się, w kategorii wagowej - junior średnia, z Marcinem Piegońskim (rekord 1-1).

- Szykuje się wojna w ringu, ponieważ mój przeciwnik, tak jak ja, lubi wchodzić w półdystans i wymiany . Do gali pozostał niecały miesiąc. Ostro trenuję. Razem z trenerem poprawiamy błędy z ostatniej walki. Wszystko idzie w dobrą stronę. W ringu jak zawsze dam z siebie wszystko – mówi „Sądeczaninowi” Kacper Salabura.

Zobacz także: Robert Ruchała znowu pokazał moc. Drugie zwycięstwo sądeczanina w KSW [ZDJĘCIA]

Co ciekawe, jego rywal niedawno przegrał z Kapczyńskim, którego Salaburze udało się pokonać. Szykują się zatem duże emocje. Czy sądeczanin odniesie kolejne zwycięstwo? Przekonamy się już 19 marca. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: MP)Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021