Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
11/04/2021 - 22:55

Byli najlepsi! KTH Krynica wywalczyło prawo awansu do I ligi [WIDEO][ZDJĘCIA]

Pod medialnym patronatem „Sądeczanin.info” odbywał się od piątku do niedzieli w Krynicy turniej finałowy o mistrzostwo II ligi hokeja. Zwyciężyło KTH Krynica, które w finale pokonało drużynę Gazda Nowy Targ i tym samym wywalczyło prawo awansu do I ligi.

Trzy dni wielkich emocji związanych z hokejem na lodzie przeżywali w Krynicy miłośnicy tego sportu. Rozgrywano tam turniej finałowy o mistrzostwo II ligi. Wystąpiły w nim cztery drużyny z Południa - lider sezonu zasadniczego Gazda Nowy Targ, Infinitas KH KTH, KH Dębica, katowicka Sigma oraz z północy najlepszy w regionie KH Warsaw Capitals i GKS Stoczniowiec Oliwa.

Pierwszy dwa dni były rywalizacją grupową. W niedzielę natomiast drużyny rozpoczęły zmagania o konkretne miejsca w końcowej klasyfikacji. Rywalizacja była bardzo zacięta. Widać było, że wszystkie zespoły chcą pokazać się z jak najlepszej strony i zająć wysoką lokatę.

Ostatecznie, najlepsi okazali się gospodarze - KTH Krynica. Powtórzyli tym samym ogromny sukces z września ubiegłego roku, kiedy również triumfowali w drugoligowych rozgrywkach. W drodze do finału pokonali Sigmę Katowicę i GKS Stoczniowiec Oliwa.

W ostatnim spotkaniu rywalem Kryniczan był równie dobrze dysponowany zespół Gazda Nowy Targ. Mecz był niezwykle wyrównany. Obie drużyny były bardzo zdeterminowane, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gospodarze zwyciężyli jednak 4:3, dzięki czemu mogli na koniec wnieść w górę upragniony puchar.

KTH wywalczyło tym samym prawo awansu do I ligi. Po zakończeniu turnieju przyznano również nagrody indywidualne. Otrzymali je: Adam Zych (Nowy Targ) – najlepszy obrońca, Tomasz Bulanda (KTH Krynica) – najlepszy napastnik, Dawid Majoch – KTH Krynica (MVP turnieju i król strzelców), Dariusz Gruszka (Nowy Targ) – najlepszy bramkarz, 

Niestety, ze względu na pandemiczne obostrzenia spotkania rozgrywane były bez udziału publiczności. Mogliśmy jedynie śledzić internetową relację live. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował portal „Sądeczanin.info”. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: Mateusz Pogwizd)

KTH Krynica hokejowym mistrzem II ligi
KTH Krynica zwyciężyło w turnieju finałowym o mistrzostwo II ligi rozgrywanym w Krynicy. Zespół uzyskał prawo awansu do I ligi.


Dziękujemy za przesłanie błędu