02/02/2019 - 23:15

Ambasadorka Festiwalu Biegów wśród najpopularniejszych sportowców Podkarpacia!

Rzeszowskie "Nowiny" nagrodziły wyróżniających się sportowców Podkarpacia w 2018 roku. Z radością informujemy, że w głosowaniu czytelników w kategorii "Najpopularniejszy Sportowiec Roku" najwięcej głosów zdobyła Ambasadorka Festiwalu Biegów, nestorka rzeszowskich biegów Renata Grabska!

Na uroczystej gali plebiscytu w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie, pani Renata odebrała piękną statuetkę, dyplom oraz cenne nagrody.

Trzecie miejsce w tej samej kategorii zdobyła z Anna Łapińska z Przemyskiego Klubu Biegacza.

Drugie miejsce w głównej części Plebiscytu "Nowin" na 10 Najlepszych Sportowców Podkarpacia w 2018 r. zajęła Anna Sabat - biegaczka Resovii Rzeszów. Zawodniczka ma za sobą sezon życia. Została mistrzynią Polski w biegu na 800 metrów, a w berlińskich Mistrzostwach Europy zajęła 5. miejsce. Była też piąta w biegu na 800m podczas Drużynowych Mistrzostwach Świata, gdzie Polska zdobyła srebro.

Plebiscyt sportowy "Nowin" to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking podkarpackich sportowców. W tym roku odbyła się już jego 59. edycja.

Renata Grabska biega już 33. sezon! Na swoim koncie ma już 581 imprez biegowych. Biegała maratony w w Berlinie, Paryżu, Wiedniu, Biel / Bienne (Szwajcaria), a także ultramaratony. Jest wielokrotną Mistrzynią Polski Weteranów w maratonie oraz na innych dystansach w swojej kategorii wiekowej. Jest aktualną Mistrzynią Polski Weteranów w Biegu Ulicznym na 10 km w kategorii K65-69.

Biegowa przygoda Renaty Grabskiej w skrócie:

• 33 sezonów biegowych
  • 581 imprez biegowych
  • 50 maratonów, 108 półmaratonów, 27 biegów górskich (w tym udział w Mistrzostwach Świata)
  • 3 biegi 24-godzinne
  • 7 x 100km – Zamość
  • 2 x 100km – Kalisz

Naszej Ambasadorce życzymy kolejnych sukcesów na biegowych trasach! Do zobaczenia w Krynicy-Zdroju na 10. TAURON Festiwalu Biegowym, w którym pani Renata startuje od samego początku!