Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
25/07/2018 - 16:10

Festiwal Biegów partnerem HMŚ Masters 2019!

Fundacja „Festiwal Biegów” włączy się w organizację 8. Halowych Mistrzostw Świata Masters, które wiosną odbędą się w Toruniu. Umowę o współpracy podpisano w Warszawie.

Mistrzowska Życiowa Dziesiątka

Na mocy porozumienia, Fundacja „Festiwal Biegów” została Partnerem Reprezentacji Polski w biegu na 10 km toruńskich HMŚ.

– Festiwal Biegów to jeden z największych projektów biegowych w Polsce, a trzydniowy Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju to jedna z największych i najważniejszych imprez biegowych w Polsce. Cieszymy się, że tak ważny gracz na rynku biegów w Polsce dołączył do grona partnerów Halowych Mistrzostw Świata Masters. Podkreśli to prestiż rywalizacji i - mamy nadzieję - przełoży się na frekwencję i wyniki Polaków w biegu ulicznym na 10 km, który organizujemy w ramach mistrzostw – mówi Wacław Krankowski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, Dyrektor Generalny toruńskich HMŚ.

W ramach współpracy, Fundacja „Festiwal Biegów” ufunduje bezpłatne pakiety startowe dla złotych medalistów i medalistek Mistrzostw Polski Masters w Biegu Ulicznym na 10 km, które w ramach Życiowej Dziesiątki Festiwalu Biegowego odbędą się 8 września w Krynicy-Zdroju (kat. K/M 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70+ lat). Wartość każdego pakietu to dokładnie 100 dolarów (ok. 350 zł).

– Liczymy, że złoci medaliści z Krynicy będą godnie reprezentować w Toruniu barwy naszego kraju oraz Festiwalu Biegowego i powalczą o najwyższe laury weterańskich mistrzostw – mówi Anna Czerwińska, Prezes Zarządu Fundacji „Festiwal Biegów”.

Przypomina, że pakietom towarzyszyć będą wysokie nagrody pieniężne - zwycięzcy kategorii wiekowych Życiowej Dziesiątki od 35-39 do 55+ zarobią aż 700 zł (pod warunkiem startu co najmniej 70 osób w danej kategorii). Z kolei zwycięzcy biegu open otrzymają czeki na 5 000 zł, a polscy rekordziści trasy - aż 10 000 zł! – Trzymam kciuki za wszystkich weteranów! – dodaje Anna Czerwińska.

Potrzebna forma i mobilizacja

Sama Życiowa Dziesiątka jest doskonałym sprawdzianem formy przed mistrzostwami, bo trasa z Krynicy do Muszyny choć z pozoru łatwa, stawia spore wymagania biegaczom. – Dobry występ w Krynicy to niemal gwarancja udanego startu w Toruniu – podkreśla Wacław Krankowski, któremu zawdzięczamy tę i inne konkurencje non stadia w programie - jakby nie było - jednak Halowych Mistrzostw Świata Masters 2019 (impreza zaoferuje także półmaraton, cross 8 km oraz rzuty dyskiem, młotem i oszczepem).

Łącznie zaplanowano aż 22 konkurencje, a rywalizacja będzie odbywała się w kilkunastu kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn (przedziały wiekowe co pięć lat). – W HMŚ weźmie udział nawet 4 000 lekkoatletów z blisko 100 krajów świata, w tym sławy lekkiej atletyki, medaliści seniorskich Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy czy Igrzysk Olimpijskich. Przygotowujemy się na ponad 10 000 tzw. osobostartów w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Wstępnie zaplanowaliśmy aż 600 ceremonii dekoracji medalowych, oby z jak największą liczbą Polaków na podium – mówi Wacław Krankowski.

– Rola gospodarza HMŚ zobowiązuje. Pełna mobilizacja naszej reprezentacji, w szczególności biegaczy ulicznych, uczestników Życiowej Dziesiątki i innych biegów w kraju, będzie kluczem do zwycięstwa w klasyfikacji medalowej mistrzostw, czego sobie i nam wszystkim życzę – dodaje Wacław Krankowski.

Zapisz się jeszcze dziś!

8. Halowe Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 24-30 marca 2019 r. w Arenie Toruń.

Życiowa Dziesiątka, podczas której będzie można zdobyć bezpłatne pakiety startowe na HMŚ wystartuje 8 września tego roku z krynickiego Deptaka – lista startowa biegu to już ponad 1750 osób. 

– Przez Krynicę do Torunia. Pokażmy siłę polskich biegów ulicznych w kraju i na arenie międzynarodowej! – zachęcają wspólnie Anna Czerwińska i Wacław Krankowski.

Strona Halowych Mistrzostw Świata Masters w Lekkiej AtletyceTUTAJ

Strona Życiowej Dziesiątki: TUTAJ

Fundacja Festiwal Biegów

Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters
Dziękujemy za przesłanie błędu