Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
31/01/2018 - 07:55

Szymon Kulka stypendystą powiatu gorlickiego

Biegacz Szymon Kulka, a także siatkarka Barbara Cembrzyńska i zapaśnik Krystian Szymczyk otrzymali stypendia starosty gorlickiego dla utalentowanych sportowców.

Stypendia są przyznawane utalentowanym sportowcom z powiatu gorlickiego. Oprócz Szymona Kulki otrzymali je siatkarka Barbara Cembrzyńska i zapaśnik Krystian Szymczyk. Podczas sesji Rady Powiatu wręczenia dokonali gorlicki starosta Karol Górski i przewodniczący Rady Marek Bugno.

Szymon Kulka ma 24 lata. Reprezentuje obecnie Lekkoatletyczny Łomżyński Klub Sportowy "Prefbet Śniadowo" Łomża, ale mieszka w rodzinnej Ropie, a pracuje jako policjant w Uściu Gorlickim. Miniony rok był dla niego bardzo udany. Szymon wywalczył m.in. srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy we francuskim Lille.

– Zdobyłem także trzy złote medale na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles na przełajowym dystansie 5 km oraz na 5 i 10 tysięcy metrów na stadionie – uzupełnia Szymon Kulka.

Do kolekcji nasz biegacz dołączył jeszcze brązowe medale Mistrzostw Polski na 5000 m i 10 km w biegu ulicznym. Rok wcześniej z kolei był mistrzem kraju w półmaratonie oraz złotym medalistą MP w biegach na 5 i 10 km. 

– Gorlickie stypendium otrzymuję już po raz drugi. To bardzo miłe, że starosta docenił moje osiągnięcia. Każde wsparcie finansowe jest niezwykle potrzebne w dalszym rozwoju sportowca – powiedział Szymon Kulka.

– Kryterium decydującym o przyznaniu stypendium były między innymi wyniki osiągnięte przez zawodnika w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym – mówił Karol Górski, starosta powiatu gorlickiego.

Szymon Kulka regularnie startuje w Festiwalu Biegowym. Od 5 lat nie opuścił żadnej imprezy w Krynicy-Zdroju, regularnie finiszuje w ścisłej czołówce Życiowej Dziesiątki, a od 2015 roku jest jej "polskim rekordzistą trasy". W tym roku chce wynik 28 minut 31 sekund poprawić i powalczyć z Kenijczykami o zwycięstwo w Życiowej Dziesiątce. Jeśli mu się to uda, zarobi naprawdę duże pieniądze. Organizatorzy Festiwalu ufundowali dla zwycięzcy biegu nagrodę 5 tysięcy złotych i dodatkową premię w wysokości 10 tysięcy za pobicie polskiego rekordu trasy.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów







Dziękujemy za przesłanie błędu