Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
22/12/2018 - 15:10

Za łatwo? Iron Run 2019 na dystansie 100 mil, za 5 pkt. ITRA. Ultramaraton 80 km

„Uważam, że należy zwiększyć prestiż bycia Iron Runnerem w Polsce przez zwiększenie dystansu!”, „Iron Run może i był trudny, ale już nie jest. Pora to zmienić!”. To tylko część głosów za podwyższeniem wymagań w festiwalowej "etapówce", które otrzymaliśmy od Was w ostatnich tygodniach. Odpowiadamy na Wasze zapotrzebowanie!

Od 2019 r. Iron Run będzie liczył sobie niemal dokładnie 100 mil (160 km). Wydłużenie sumarycznego dystansu konkurencji odbędzie się poprzez zwiększenie dystansu ultramaratonu górskiego, który w sobotni poranek rozpocznie drugi dzień zmagań w Iron Run. Dotychczasowy bieg na 64 km zostanie zastąpiony biegiem na ok. 81 km (wydłużenie dystansu o 17 km).

Start ultramaratonu 80 km nastąpi w Rytrze o godz. 4:00. Zawodnicy pobiegną z Rytra trasą Biegu 7 Dolin 64 km. Gdy miną Radziejową i dotrą do Przełęczy Żłobki (1106m n.p.m.), zbiegną w żółty szlak w kierunku Jaworzyny i Rytra. Po odbiciu się na macie pomiarowej przy Hotelu Perła Południa i ewentualnym skorzystaniu z bufetu, wybiegną z Rytra w kierunku Małej Roztoki i dalej Żabieńców. W Niemcowej wbiegną na czerwony szlak, który poprowadzi ich prosto do Wielkiego Rogacza. Tam wrócą na trasę Biegu 7 Dolin.  Na pokonanie pełnego dystansu 80 km będą mieli dokładnie 13 godzin.

Przewyższenie nowej trasy to +3600m/-3450m.

W pozostałej części program Iron Run 2019 pozostaje niezmienny i przewiduje (w kolejności rozgrywania): bieg na milę z limitem czasu 7 minut, bieg na 15 km z limitem 1h40’ oraz bieg nocny 7 km z limitem 45’ (wszystkie biegi piątek 6 września), omawiany ultramaraton 80 kmbieg na 3 km z limitem 18’, bieg nocny na 5 km z limitem 30’ (sobota), maraton z limitem 4h30’, bieg na Jaworzynę Krynicką 2,6 km bez limitu czasu oraz bieg na 1 km bez limitu czasu, ze ściganiem lub nie, w zależności od decyzji samych uczestników na miejscu w Krynicy (niedziela).

Niezmienne pozostają też formuły startów - pobiegniemy ze startu masowego, interwałowego oraz w biegach na dochodzenie. Szczegółowy program Iron Run 2019: TUTAJ.

Tradycyjnie na uczestników Iron Run czekać będą udogodnienia w postaci własnego namiotu z zapleczem socjalnym czy masaży. Grupa będzie miała własnego opiekuna, a na start biegów odbywających się poza Krynicą dojedzie bezpłatnie podstawionymi autokarami.

Wpisowe do Iron Run 100 mil nie ulega zmianie – w najniższym wariancie (do 31 grudnia 2018 r.) to 120 zł (108 zł z Kartą Biegacza). Od 1 stycznia 2019 r. opłata startowa wzrośnie do 160 zł (144 zł z KB), a od 1 czerwca – do 200 zł (180 zł z KB).

Zawodnicy, którzy wnieśli opłatę startową do Iron Run przed ogłoszeniem zmian w konkurencji, a nie chcą wziąć udziału w rywalizacji na nowych zasadach, mają prawo odstąpić od startu i odzyskać wniesione wpisowe. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod adresem [email protected].

Czynimy starania, aby finiszerzy Iron Run 100 mil otrzymali 5 pkt ITRA/UTMB (wg nowych wytycznych ITRA). Jeśli nie będzie to możliwe, ukończenie biegu na 80 km w ramach tej konkurencji da uczestnikom 4 pkt. ITRA (w przypadku odrzucenia wniosku o certyfikację biegu etapowego, sam ultramaraton zostanie zgłoszony do certyfikacji jako odrębna konkurencja). Na mecie konkurencji będzie też czekała specjalna koszulka finiszera. 

Znasz dobrze swój organizm? Potrafisz kumulować energię i szybko się regenerować? Biegasz ultra? Iron Run 100 mil to konkurencja dla Ciebie! 

10. TAURON Festiwal Biegowy (6-8 września 2019 r.):

Fundacja „Festiwal Biegów”
Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe