Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
19/08/2018 - 21:45

Zamiana ról: na Festiwalu w Krynicy pobiegną kibice!

Są obecni na wszystkich biegach, od tych mierzących kilkaset metrów po deptaku, przez Życiową Dziesiątkę, Koral Maraton po Bieg Siedmiu Dolin. Dopingują, zdzierają gardła, zagrzewają do walki, podają napoje, schładzają zawodników wodą, czasem nawet tańczą lub śpiewają. Kibice.

Bez nich Festiwal Biegowy nie miałby tak wyjątkowej atmosfery. Na zakończenie trzydniowych zmagań, biegacze będą mieli niepowtarzalną szansę, żeby się odwdzięczyć: nastąpi zmiana ról i to kibice ruszą na trasę, a my będziemy ich dopingować.

Bieg Kibica to ostatni bieg, zamykający 9. TAURON Festiwal Biegowy. Odbędzie się w niedzielę 9 września o 15:00. Start z bramy startowej numer 2 na Bulwarach Dietla, metą będzie brama numer 1 na deptaku krynickim. Uczestników wydarzenia czeka więc nie tylko bieg po pięknie udekorowanym deptaku, który będzie areną zmagań większość festiwalowych konkurencji, ale też finisz w tej samej bramie, do której dobiegają kończący Bieg 7 Dolin czy Koral Maraton. Dystans to zaledwie 600 metrów, można go przebiec, przetruchtać lub po prostu przejść.

Kto może wziąć udział w Biegu Kibica?

Każdy, kto podczas Festiwalu Biegowego wspierał zawodników na starcie, trasie lub mecie. Bieg ma otwartą formułę, a wpisowe to tylko 9 zł. Jeśli więc zabieracie do Krynicy swoich bliskich, którzy (jeszcze) nie biegają, zachęćcie ich do udziału w tym wydarzeniu. Niech poczują emocje towarzyszące uczestnikom zawodów i choć raz zobaczą, jak to wszystko wygląda z drugiej strony.

Co wtedy z biegaczami?

Mogą, ba, nawet powinni oklaskiwać swoich kibiców, żeby w ten sposób podziękować im za wsparcie przez trzy dni festiwalowego biegania.

Bieg Kibica wystartuje w niedzielę o 15:00 w dwóch seriach dla osób dorosłych. Dla najszybszych kibiców przygotowaliśmy nagrody rzeczowe.

Fundacja "Festiwal Biegów"
Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe