Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
09/01/2018 - 06:15

Życiowa Dziesiątka 2018. Nawet 15 tys. dla polskiego rekordzisty! Kategorie wiekowe i nagrody co 5 lat!

Z nowym rokiem - nowe wieści, dobre dla biegaczy, którzy myślą o wrześniowym przyjeździe do Krynicy. Kultowa konkurencja uliczna Festiwalu Biegowego - „Życiowa Dziesiątka” zyskuje nowe zasady. Promujemy polskich biegaczy i wprowadzamy więcej (i wyższych) nagród dla amatorów.

Pula nagród na Życiową Dziesiątkę rośnie o ponad 50 procent! Do podjęcia z linii mety przed Centrum Rekreacji i Sportu „Zapopradzie” w Muszynie będzie w sumie ponad 70 tysięcy złotych, a premie finansowe zainkasuje aż 88 osób, które ukończą rywalizację w najszybszej, a teraz także - najlepiej opłacanej, dysze w Polsce!

Wychodząc naprzeciw często zgłaszanym postulatom, postanowiliśmy promować najszybszych polskich biegaczy. Najlepsi z naszych rodaków, kobieta i mężczyzna, jeśli poprawią polskie rekordy trasy Życiowej Dziesiątki – zostaną uhonorowani premią w wysokości 10 tysięcy złotych! Rekordy dotyczą, oczywiście, trasy tegorocznej, obowiązującej od roku 2015.

Trzeba zatem 10 km z Krynicy do Muszyny pokonać szybciej niż Szymon Kulka w 2015 r. (28 minut i 31 sekund) i Matylda Kowal rok później (34 minuty i 26 sek.). Wyniki zacne i do pobicia niełatwe, ale i nagroda warta naprawdę mocnego przygotowania się do startu, do czego gorąco namawiamy.

Zwłaszcza, że premia za polski rekord jest bonusem i może być godnym dodatkiem do nagród w klasyfikacji generalnej. Podium biegu wyceniamy bowiem także wysoko – na 5 000 pln dla zwycięzców oraz 3000 i 1000 pln za drugie i trzecie miejsce. Polka i Polak, którzy wygrają Życiową Dziesiątkę 2018 w rekordowym czasie, wyjadą zatem z Krynicy bogatsi o 15 tysięcy złotych!

Znacznie liczniejsze niż do tej pory grono biegaczy będzie też mogło rywalizować o nagrody w kategoriach wiekowych. Zawężamy przedziały wiekowe do 5 lat, dzięki czemu kategorii wśród kobiet i mężczyzn będzie po osiem, a w każdej – nagrody dla pięciorga najlepszych (700, 500, 400, 300, 200 pln). Pod jednym wszakże warunkiem – startu w danej kategorii co najmniej 70 osób.

To ile będzie nagród zależy zatem przede wszystkim od Was samych. Zgłoszenia zweryfikujemy na początku festiwalowego tygodnia – 3 września 2018 roku i tego dnia ogłosimy (wynikający z liczby opłaconych zgłoszeń) ostateczny wykaz nagradzanych finansowo kategorii wiekowych.

Na tegoroczną edycję Życiowej Dziesiątki przygotowujemy jeszcze jedną niespodziankę - szczegóły wkrótce! 

Życiowa Dziesiątka to najpopularniejsza konkurencja Festiwalu Biegowego w Krynicy, dynamika zgłoszeń jest już teraz wyższa niż w ubiegłym roku. Osiem miesięcy przed Festiwalem Biegowym do startu zarejestrowało się już prawie 800 osób! We wrześniu spodziewamy się zatem rekordu frekwencji… Rejestrujcie się, opłacajcie start i przybywajcie do Krynicy!

9. Festiwal Biegowy 7-9 września 2018 w Krynicy-Zdroju

Rejestracja

Regulamin Festiwalu Biegowego 2018

Regulamin Życiowej Dziesiątki

Fundacja „Festiwal Biegów”Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)