Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
10/01/2018 - 07:30

Życiowa Dziesiątka 2018: Fale startowe w kategoriach wiekowych. Ścigaj się z rówieśnikami!

Dobrych noworocznych wieści dla lubiących szybko biegać w Krynicy – ciąg dalszy! Wczoraj ogłosiliśmy, że Życiowa Dziesiątka na tegorocznym 9. Festiwalu Biegowym będzie wynagradzana jak jeszcze nigdy, dziś proponujemy Wam zupełnie nowy, bardzo atrakcyjny format rywalizacji w kategoriach wiekowych.

Kategorii wiekowych będzie w 2018 roku osiem dla kobiet i tyleż dla mężczyzn, premie w nich – dla pięciu czołowych biegaczy, od 700 pln dla najlepszego.

I teraz nowość!

Walka o nagrody w poszczególnych kategoriach będzie miała nowatorski, bardzo atrakcyjny dla biegaczy charakter. Start Życiowej Dziesiątki odbędzie się falami, według podziału właśnie na kategorie wiekowe!

Najpierw, po wspólnym starcie honorowym z krynickiego deptaku, na trasę Życiowej Dziesiątki wyruszy elita. Kibice będą mieli okazję zobaczyć dokładnie, jak na pierwszych metrach ci najszybsi walczą o korzystną pozycję. Zgłoszenia elektroniczne zawodników do strefy ELITA przyjmujemy do 15 sierpnia pod tym adresem.

Minutę po elicie wystartuje najmłodsza (czyli teoretycznie ta najszybsza wśród amatorów) kategoria wiekowa 16-25 lat, a po niej – też w minutowych odstępach – kolejne grupy biegaczy według podziału na wiek: 26-30 lat, 31-35, 36-40, 41-45, 46-50, 51-55 i powyżej 55 lat.

Dzięki temu rozwiązaniu startu biegu, rywalizacja w kategoriach wiekowych Życiowej Dziesiątki będzie miała charakter bezpośredni. Biegacze będą mieli swoich konkurentów (i rywali do nagród) w zasięgu wzroku.

Przypominamy, że warunkiem sklasyfikowania każdej kategorii jest start w niej co najmniej 70 osób. To zatem, ile będzie nagród w kategoriach, zależy zatem przede wszystkim od Was samych.

Zgłoszenia zweryfikujemy na początku festiwalowego tygodnia – 3 września 2018 roku i tego dnia ogłosimy (wynikający z liczby opłaconych zgłoszeń) ostateczny wykaz nagradzanych finansowo kategorii wiekowych

Rejestracja

Regulamin 9. Festiwalu Biegowego

Regulamin Życiowej Dziesiątki

Piotr FalkowskiDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)