Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
08/01/2019 - 11:45

Godzina biegania za 1000! Biegowe aukcje WOŚP

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 13 stycznia. Tym razem Orkiestra zbiera fundusze na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Środki na ten cel będą pochodziły z wpłat, zbiórek i aukcji - także, jak co roku, biegowych!

Biegacze są aktywnymi uczestnikami WOŚP. Stają na starcie biegu „Policz się z Cukrzycą (i ucz się pierwszej pomocy)”, udzielają się jako wolontariusze i korzystają z ofert biegowych na aukcjach.

Zaskakująco, w tym roku wybór biegowych okazji nie jest duży. Dominują koszulki i gadgety z biegów. Licytować można również pakiety startowe. Numery zaoferowały m.in.: Castle Triathlon Malbork - obecnie 610 zł, Skyrun Gdańsk Airport - 560 zł, Triathlon Energy - 405 zł czy Bieg Rzeźnika.

Z profesjonalnym treningiem lekkoatletycznym czeka zawodnik CKS Budowlani Częstochowa Karol Sowa. Z młodym biegaczem można się umówić w dowolnym terminie na stadionie w Częstochowie. W tym momencie za trening trzeba zapłacić niecałe 17zł.

Na wspólną przebieżkę chętnie umówi się ze zwycięzcą licytacji Marta Kuligowska. Dziennikarka TVN24 jest zapaloną biegaczką, której bieganie pomaga się zrelaksować po pracy. Na aukcję zaoferowała godzinę biegania w tempie, które pozwoli w tym czasie pokonać 10 km. Bieg ma się odbyć pomiędzy 1 lutego a 31 maja. W tej chwili trzeba za to zapłacić 999 zł.

Andrzej Bargiel zaoferował dzień w górach. Wprawdzie w swoim nagraniu wspomina o nartach bądź spacerze, ale zwycięzca Biegu na Jaworzynę podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy w 2010 r. na pewno da się namówić na przebieżkę. Aktualna cena tej atrakcji to 7 100 zł. Ultramaratończyk i narciarz zaoferował również swój kombinezon, w którym zjechał z K2.

Nagrodę za 1. miejsce w maratonie Spitsbergen licytuje dla WOŚP Piotr Suchenia. Do nagrody dołączone jest zdjęcie z autografem Piotra.

Wszystkie aukcje: TUTAJ

IBDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe