Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
14/11/2018 - 09:00

Grybów pobiegł na 100-lecie całymi rodzinami! [ZDJĘCIA]

Setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono na biegowo także w Grybowie. Biegi Niepodległościowe rozegrano na stadionie miejskim.

Była to już drugie wydanie Półmaratonu Grybowskiego oraz trzecie Biegu Niepodległościowego „Z rodziną po medal”.

Trasa biegu rodzinnego liczyła 2,5 kilometra, a organizatorami imprezy były Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie oraz tamtejszy Urząd Miasta. Zawody miały wymiar nie tylko sportowy i patriotyczny, ale także wielopokoleniowy i łączący całe rodziny.

– Zaskoczyła nas duża frekwencja w obu biegach – powiedział nam Piotr Słaby, kierownik MOSiR Grybów. – Przybyły całe rodziny, nie tylko z terenu miasta i gminy Grybów, ale i okolicznych powiatów, a nawet osoby spoza regionu. Łącznie wystartowało około 130 osób. Bardzo ucieszył nas fakt rodzinnego świętowania tej wyjątkowej rocznicy. W półmaratonie startowali np. tatusiowie, a w biegu rodzinnym mamy z dziećmi, chociaż był przypadek, że mama pobiegła w półmaratonie, a tata z dziećmi w biegu rodzinnymi. Startowali dziadkowie z wnuczętami oraz całe małżeństwa. Dopisała nam pogoda i wspaniała atmosfera – cieszy się organizator. 

GALERIA ZDJĘĆ

Na uczestników obu biegów czekały okolicznościowe medale i upominki oraz posiłek, a na najlepszych – nagrody. Dystans półmaratoński wygrał pochodzący z Szymbarku Grzegorz Rosłoński, reprezentujący Gorlicką Grupę Biegową.

– Dziękuje organizatorom za możliwość indywidualnego startu w „Biegu Rodzinnym", bo na dystans półmaratoński, niestety, w tym dniu zabrakło już czasu – powiedział Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

red.
Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe