Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
09/11/2015 - 12:55

Boks. Udany występ Golden Teamu. „Brawa dla chłopaków”

Bardzo pracowity, ale za to naprawdę udany weekend zaliczyli zawodnicy Sądeckiego Klubu Bokserskiego Golden Team.

W sobotę wystartowali w podkrakowskiej Koniuszy na kolejnym turnieju Grand Prix Małopolski odnosząc jedno naprawdę cenne zwycięstwo Krystiana Kaima seniora w wadze do 75 kg.

Dobrze zaprezentował się drugi senior w tej samej wadze. Paweł Filipek przegrał jednak na punkty z Rafałem Pląderem. - Ta porażka po naprawdę dobrej walce nie przynosi Pawłowi wstydu, gdyż Pląder to czołowy Polski zawodnik, medalista Mistrzostw Polski. Niestety słabszy występ zaliczyła Ilona Grzebyk przegrywając na punkty, ale dla usprawiedliwienia dodam, że tydzień wcześniej leczyła grypę i boksowała dwie wagi wyżej – mówi Jerzy Galara trener w Golden Team.

Niedziela należała już do sądeczan. Zawody odbyły się w Busku-Zdroju, a zwycięstwa w znakomitym stylu odnieśli tam Paweł Filipek nad Mateuszem Ziomkiem (Wisłok Rzeszów) oraz kadet Kacper Salabura nad Jakubem Wozikiem (Garda Gierałtowice). - To były rewanże za Gwardyjskie Mistrzostwa Polski, gdzie Paweł w półfinale przegrał właśnie z Ziomkiem. Już w tamtej walce to Filipek powinien zwyciężyć, ale sędziowie widzieli to inaczej. W rewanżu Paweł przycisnął jeszcze mocniej i tworząc znakomite widowisko, zwyciężył swego rywala. Kacprowi też udał się rewanż za finał tych mistrzostw. Zdecydowanie pokonał swojego przeciwnika. Wielkie brawa dla chłopaków, którzy pokazali naprawdę niezłą dyspozycję – podsumowuje Galara.    

(RSZ)

Fot. Golden TeamDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)