Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
26/11/2015 - 13:50

Rywal sądeczanina chciał się zabić? Jest oświadczenie!

Wczoraj na naszych łamach informowaliśmy, że bokser Dawid „Cygan” Kostecki, którego ostatnim rywalem w ringu był sądeczanin Andrzej Sołdra, próbował targnąć się na własne życie.

Andrzej Sołdra, Sądeczanin.info, Nowy Sącz, boks„Polish Gypsy” miał wg informacji podawanych przez krajowe media popić zażyte leki alkoholem.

Dziwił się temu wspomniany Sołdra, który stwierdził m.in., że Kostecki wydawał mu się twardym facetem. - Przynajmniej tak wynikało z jego wypowiedzi. Skoro jednak zrobił to co zrobił, to chyba tak naprawdę nie jest taki twardy. Szkoda go. Nie wiem co mogło być powodem, ale pewnie przyczyniły się do tego ostatnie wydarzenia. Z drugiej strony trzeba mieć sporo odwagi, by targnąć się na życie. Co z rodziną? Z dziećmi, żoną? W życiu trzeba być twardym, nie zawsze jest lekko (przeczytaj cały materiał).

Dzisiaj na profilu Kosteckiego na Facebooku ukazało się specjalne oświadczenie o stanie jeso zdrowia.

„W związku z zaistniałą sytuacją, w imieniu Dawida oraz jego rodziny, chciałem zaprzeczyć informacjom, które ukazały się w mediach na temat stanu zdrowia oraz przyczyn dla których znalazł się w szpitalu. Jedyną prawdziwą i potwierdzoną wiadomością jest ta ukazana jako pierwsza, czyli że Dawid Kostecki leży w stanie ciężkim na oddziale intensywnej terapii w szpitalu. Pozostałe to domysły i szukanie sensacji "na siłę" przez media. Z szacunku do niego niestety nie mogę ujawnić więcej szczegółów. Proszę również o nieprzyjeżdżanie do szpitala (także media!), gdyż to utrudnia i spowalnia pracę lekarzom, a w tym momencie czas jest kluczowy. Na oddział może wejść jedynie żona, dlatego zamiast tego prosiłbym o gorącą modlitwę. Chciałem również podziękować kibicom, którzy tak licznie piszą wiadomości i łączą się z Dawidem. To jest naprawdę ważne i budujące. Z poważaniem A.M.” – napisano.

Promotor Andrzej Wasilewski w rozmowie z Przeglądem Sportowym, stwierdził, iż nie wie czy była to próba samobójcza, ale fakt jest taki, że Kostecki leży na oddziale intensywnej terapii i jest podłączony pod respirator.

***

Sołdra z Kosteckim walczyli w listopadzie ub. roku na gali Polsat Boxing Night w Krakowie. Kontrowersyjny „Cygan” wracał na bokserskie salony po 2,5-letnim pobycie w więzieniu (kara za założenie i współkierowanie grupą przestępczą, która miała czerpać korzyści z prostytucji – przyp. red). Przed walką z sądeczaninem zapowiadał, że jego rywal ma tylko jeden procent szans na wygraną. Jak się jednak okazało,  bokser z Nowego Sącza nie tylko wygrał na punkty, ale, co wyszło na jaw później, jego rywal był na dopingu!

(RSZ)

Fot. arch. A.SołdraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)