Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
12/04/2019 - 20:15

Walczyli na pięści i zbierali charytatywnie pieniądze

Gala bokserska BFC 1 zakończyła się podwójnym sukcesem, gdyż zwycięstwa odnieśli nowosądeccy pięściarze, a ponadto w ramach „Sztafety Pomocy” udało się zebrać sporą sumę na leczenie i rehabilitację 2-letniego Nikodema. Gościem specjalnym tego wydarzenia był były mistrz świata w tej dyscyplinie Krzysztof „Diablo” Włodarczyk.

Organizatorem przedsięwzięcia był Jerzy Galara z klubu Golden Team Nowy Sącz oraz jego grupy promotorskiej GT PRO, przy wsparciu nowosądeckiego Zespołu Szkół Samochodowych reprezentowanym przez dyrektora Andrzeja Górę oraz nauczyciela Jacka Kmiecika. Honorowy patronat nad tą sportową imprezą objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Podczas gali widzowie mogli podziwiać zarówno walki w formule olimpijskiej, jak również pojedynki zawodowe. W pierwszym starciu debiutował Tomasz Piotrowski, który wygrał na punkty z Henrichem Herakiem ze Słowacji. Następnie przez techniczny nokaut zwyciężył Michał Bołoz ze Stefanem Kusnierem, również reprezentującym kraj naszych południowych sąsiadów. W walce wieczoru Krzysztof Twardowski znokautował Attilę Nagy'ego z Węgier. Dzięki temu zdobył pas mistrza BFC.

Podczas gali zaprezentowano również pokazy akrobacji sportowej wykonane przez grupę Cheer NS, a wszystko to odbywało się w hali sportowej MOSiR przy ulicy Nadbrzeżnej.

Przed walką wieczoru odbyła się licytacja gadżetów sportowych na cel charytatywny, a konkretnie na leczenie i rehabilitację małego Nikodema. Największą sumę udało się uzyskać za rękawice z podpisem Krzysztofa Włodarczyka, który osobiście wręczył je zwycięzcy. Był nim Grzegorz Sekuła oferujący aż 20 000 złotych. Z kolei za koszulkę Filipa Piszczka z podpisami piłkarzy Cracovii Paweł Sekuła zapłacił 11 tysięcy. Trykot meczowy Dawida Szufryna z Sandecji wylicytował za 1 000 złotych Krzysztof Kaczmarczyk.

Podczas całej gali w ramach „Sztafety Pomocy” organizowana była loteria, w której do wygrania były m.in. dwie dwudniowe wycieczki do Budapesztu, pióra marki Parker z napisem Nowy Sącz od Urzędu Miasta, koszulka z autografem Alexandara Koleva z Arki Gdynia, piłki z podpisami zawodników MKS Sandecja oraz gadżety bokserskie. Każdy los wygrywał.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe