Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
27/03/2019 - 21:25

Kryniczanin Paweł Zygmunt strzelcem złotego gola dla Cracovii

Kryniczanin Paweł Zygmunt junior został strzelcem złotego gola w wygranym 2 :1 półfinałowym meczu hokeja na lodzie Cracovii z Tauronem KH GKS Katowice. Był to szósty półfinał Play-Off 2019.

Paweł Zygmunt junior, syn sędzi i działaczki hokejowej Kasi i panczenisty Pawła Zygmuntów,  zapewnił drużynie Cracovii zwycięstwo w meczu z GKS Katowice (26 marca),  w całym półfinale oraz walkę o finałowe złoto.

W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 (0:1, 1:0, 0:0). Zwycięski strzał kryniczanina padł w 12 minucie drugiej dogrywki.

- To było bardzo dobre widowisko dla kibiców. Przegraliśmy dwa ostatnie mecze, ale na szczęście udało się rozstrzygnąć te rywalizacje na naszą korzyść. Najważniejsze było zwycięstwo, nie miało znaczenia czy w regulaminowym czasie, czy w dogrywce. - mówił Paweł Zygmunt po wygranym meczu.

Paweł Zygmunt urodził się w 1999 roku w Krynicy-Zdroju. Pierwsze kroki w hokeju na lodzie stawiał w KTH Krynica. Kształcił się  w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, reprezentował barwy SMS Sosnowiec. Młody hokeista występował już w reprezentacji Polski do lat 18. Ma na swoim koncie grę w narodowych drużynach U-18 i U-20, trzykrotny udział w młodzieżowych mistrzostwach świata.

Ostatnio podpisał roczny kontrakt z najlepszą hokejową drużyną w Polsce, Comarch Cracovią. Jego  marzeniem jest występ na igrzyskach olimpijskich. Paweł gra na pozycji napastnika. Mierzy 190 cm wzrostu, waży 90 kg.

(MK) fot. screen, arch. UM Krynica, Cracovia.pl, własneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)