Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
27/03/2019 - 21:25

Kryniczanin Paweł Zygmunt strzelcem złotego gola dla Cracovii

Kryniczanin Paweł Zygmunt junior został strzelcem złotego gola w wygranym 2 :1 półfinałowym meczu hokeja na lodzie Cracovii z Tauronem KH GKS Katowice. Był to szósty półfinał Play-Off 2019.

Paweł Zygmunt junior, syn sędzi i działaczki hokejowej Kasi i panczenisty Pawła Zygmuntów,  zapewnił drużynie Cracovii zwycięstwo w meczu z GKS Katowice (26 marca),  w całym półfinale oraz walkę o finałowe złoto.

W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 (0:1, 1:0, 0:0). Zwycięski strzał kryniczanina padł w 12 minucie drugiej dogrywki.

- To było bardzo dobre widowisko dla kibiców. Przegraliśmy dwa ostatnie mecze, ale na szczęście udało się rozstrzygnąć te rywalizacje na naszą korzyść. Najważniejsze było zwycięstwo, nie miało znaczenia czy w regulaminowym czasie, czy w dogrywce. - mówił Paweł Zygmunt po wygranym meczu.

Paweł Zygmunt urodził się w 1999 roku w Krynicy-Zdroju. Pierwsze kroki w hokeju na lodzie stawiał w KTH Krynica. Kształcił się  w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, reprezentował barwy SMS Sosnowiec. Młody hokeista występował już w reprezentacji Polski do lat 18. Ma na swoim koncie grę w narodowych drużynach U-18 i U-20, trzykrotny udział w młodzieżowych mistrzostwach świata.

Ostatnio podpisał roczny kontrakt z najlepszą hokejową drużyną w Polsce, Comarch Cracovią. Jego  marzeniem jest występ na igrzyskach olimpijskich. Paweł gra na pozycji napastnika. Mierzy 190 cm wzrostu, waży 90 kg.