Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
12/10/2019 - 14:45

O Sądeckim Turnieju Jeździeckim rozmawiamy z Elizą Mendzikowską-Litwą

Moda na jazdę konną trwa, śmiało można powiedzieć, że coraz więcej osób przekonuje się do tego rodzaju sportu. Słusznie, bowiem ten rodzaj aktywności może przynieść nam dużo korzyści. O zaletach pracy z końmi rozmawialiśmy z Elizą Mendzikowską-Litwą, współwłaścicielką stajni „Galopada” mieszczącej się w Kobylance koło Gorlic.
Sądecki Turniej Jeździecki

Koń jest zwierzęciem płochliwym, praca z nim wymaga sporej dozy cierpliwości. Podstawą jest rozmowa z koniem, umiejętność przekonania go do wykonania zadań, do tego aby nie bał się pewnych sytuacji. Zwierzę to daje poczucie siły, potrafi wyciszyć, zmniejszyć napięcie mięśniowe.

Przygotowanie parkuru do turnieju zaczyna się przynajmniej tydzień przed zawodami. Drągi, nawierzchnia, stojaki, to elementy o które się zabiega na samym początku. Parkur ustawia się dopiero przed samymi startami. Jest to ogrom pracy i wielka odpowiedzialność organizatorów.

Państwo Litwa mieli wyjątkowo utrudnione zadanie, bowiem warunki atmosferyczne były dalekie od wymarzonej złotej polskiej jesieni. Mimo tych niedogodności, zdaniem uczestników turnieju, parkur został przygotowany bardzo dobrze.

Zawody składały się z trzech etapów: skok przez przeszkody na wysokości 50 cm, 70 cm i 90 cm. Zwieńczeniem Sądeckiego Turnieju Jeździeckiego było wręczenie nagród uczestnikom, którzy uplasowali się w klasyfikacji generalnej. Upadki i wzloty, nieoczekiwane zwroty akcji, radość ze zwycięstwa, piękne konie i wspaniała atmosfera na długo zostaną w pamięci.

 Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom Sądeckiego Turnieju Jeździeckiego za ogrom pracy i zaangażowania jaki włożyli w to wydarzenie.  Pozostały wspomnienia, liczne fotografie i nowe znajomości. Wspaniale było patrzeć na sukcesy młodych, ambitnych osób, pytać o ich plany i marzenia, dzielić z nimi radość ze zwycięstwa...







Dziękujemy za przesłanie błędu