Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
19/09/2015 - 05:55

Sądeccy kajakarze walczą w Londynie o igrzyska! [Relacja i Zdjęcia]

We środę w Londynie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w kajakarstwie górskim.

Kajakarze rywalizują nie tylko o mistrzostwo świata, ale przede wszystkim o przepustki do Igrzysk Olimpijskich. Wczoraj rywalizowali ze sobą mężczyźni w konkurencji K1, wśród trójki Polaków znalazło się dwóch zawodników z Nowego Sącza.

Obydwaj zakwalifikowali się do półfinału. Konkurencja była olbrzymia, wystartowało 107 zawodników z kilkunastu krajów. Bezpośredni awans uzyskiwała najlepsza trzydziestka. W tym gronie znalazł się Dariusz Popiela, który uzyskał dziesiąty czas zawodów, i był najlepszym z Polaków. Trzy „oczka” niżej uplasował się Mateusz Polaczyk. Poniżej oczekiwań wypadł drugi z sądeckich zawodników Maciej Okręglak, który uzyskał dopiero 32 miejsce i musiał z niepokojem czekać na swój drugi start, w którym musiał zmieścić się w pierwszej dziesiątce.

Drugi tego dnia przejazd Maćka Okręglaka był już jednak brawurowy, zawodnik postawił wszystko na jedna kartę i wygrał, był to siódmy (sic) wynik dnia, licząc oba przejazdy.

- Maciek świetnie wypadł w drugim przejeździe i pokazał, że nieprzypadkowo wielu widzi w nim ogromny talent – chwalił kajakarza Tomasz Michałowski ze Stowarzyszenia Dla Miasta, który przebywa w Anglii i dopinguje sportowców.

(RSZ)

Fot. arch. TM

Kajaki Londyn


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020