Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
04/06/2017 - 06:30

Sukces kajakarzy: wicemistrz Europy z Nowego Sącza, mistrz ze Szczawnicy!

Wielki sukces naszych kajakarzy podczas Mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim. Mateusz Polaczyk ze Szczawnicy został mistrzem, a Dariusz Popiela wicemistrzem Europy!

Osiągnięcie naszych kajakarzy jest tym cenniejsze, że zawody rozegrane zostały na bardzo trudnym torze.

- To jeden z trudniejszych torów na świecie. Zawodnicy i trenerzy podchodzą do niego z dużym respektem -  w rozmowie z Tomaszem Kalembą mówił o w słoweńskim Tacen, gdzie rozgrywane były mistrzostwa, Bogusław Popiela, trener Dariusza Popieli i wiceprezes ds. kajakarstwa slalomowego w Polskim Związku Kajakowym a także kierownik polskiej ekipy.

Toru w Tacen nie ma wśród tych, które Dariusz Popiela wymienia jako swe ulubione. Na liście są La Seu d’ Urgel (Hiszpania), Ateny (Grecja), Nothingham (Anglia), Zoeterrmer (Holandia), Fozz de Iguacu (Brazylia), jest też tor w Krakowie. - Tak naprawdę, wszędzie uwielbiam trenować, ponieważ każdy tor jest inny i każdy ma w sobie to coś - dodaje na swej stronie 32-letni kajakarz i ongiś raper.

Oba medale to nie koniec sukcesów naszych kajakarzy. Bracia Filip i Andrzej Brzezińscy zdobyli w słoweńskim Tacen srebrny medal w slalomie C2. 

(kt) Fot. archiwum. [email protected]
 Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)