Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
25/11/2015 - 11:20

Koszykówka. Sądecki Żak lepszy od Wisły Kraków!

Niezwykle ważne zwycięstwo zanotowały juniorki nowosądeckiego Żaka, pokonując w stolicy małopolski zespół kadetek Wisły Can-Pack Kraków 62:49!

UKS Żak Nowy Sącz, koszykówka, wygrana, Sądeczanin.infoWarto dodać, że sądeczanki rywalizowały z ubiegłorocznymi wicemistrzyniami Polski. Wiślaczki, mimo że młodsze rocznikowo, okazały się bardzo wymagającym zespołem.

Przyjezdne grały na pełnej koncentracji i motywacji, co zaowocowało w pierwszej kwarcie wygranej różnicą aż dziewięciu „oczek”. W drugiej odsłonie gry, sądeckie koszykarki w ciągu dwóch minut zaaplikowały rywalkom aż 10 punktów, nie tracąc żadnego (sic).

Wówczas w szeregi Żaka wkradło się niepotrzebne rozluźnienie. Nie brakowało pośpiechu, nieprzygotowanych rzutów czy fauli. W efekcie Wisła wygrała dwie kolejne kwarty, ale i takj przegrała całe spotkanie 49:62!

- Wygrana bardzo przybliża koszykarki Żaka do obronienia tytułu mistrza małopolski i awansu na szczebel centralny, ale trzeba pamiętać, że przed nimi jeszcze runda rewanżowa i turniej czterech najlepszych drużyn. Wymaga to więc  wielkiej  pracy, ale tego akurat sądeczanki się nie boją – informuje Leszek Obrzut trener w tym sądeckim klubie.

TS Wisła Can Pack Kraków – UKS ŻAK Batpol Nowy Sącz  49:62 (12:21, 10:16, 16:15,11:10)

Skład zespołu i zdobyte pkt.:  Anna Orzeł  26 pkt. (1x3),  Sabina Kosakowska 13 pkt. (2x3), Natalia Popiół 10 pkt. Magdalena Jabłońska 6 pkt., Oliwia Kukulak 3 pkt., Sonia  Frojdenfal 3 pkt., Angelika Ostasiewicz 1 pkt. Grały również: Ewa Kulig, Diana Kosakowska, Dominika Pociecha, Karolina Rola.