Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
22/09/2017 - 11:05

Zagrają w streetball na sądeckim rynku dla Tomka Brzeskiego

Inicjatywa o nazwie „Sport Przeciw Przemocy” to cykl turniejów organizowanych przez nauczycieli Zespołu Szkół Samochodowych, aby szczerzyć aspekty wychowawcze. Najbliższym wydarzeniem będą zawody w streetball’u 29 września na nowosądeckim rynku.

- To będzie już 21 edycja turnieju, tym razem przewidujemy uczestnictwo 20-30 szkół, a mamy potwierdzenie pojawienia się od jednej zaprzyjaźnionej placówki z Węgier - powiedział organizator Jacek Kmiecik.

Zobacz też: Tajemnicze odliczanie pod wiaduktem. Co tam się wydarzy?

Idea wychowawcza doskonale pokrywa się z chęcią pomocy dla sądeckiego sportowca.

- Tym razem nasz turniej ma szczególny cel. Bardzo chcemy pomóc naszemu koledze Tomkowi Brzeskiemu, który po ciężkim wypadku wraca do zdrowia, a przecież rehabilitacja sporo kosztuje. Dlatego już teraz prowadzimy zbiórkę, przyłączyło się wiele szkół i chcą pomóc. Dzieciaki zbierają symboliczne złotówki i zapełniają się puszki. Jako pierwsza dostarczyła Szkoła Podstawowa numer 6 w Nowym Sączu, gdzie opiekunem akcji był Stanisław Cebula - dodał nauczyciel.

Zobacz też: Akademia Młodych Orłów startuje w Nowym Sączu

Turniej koszykówki to nie jedyna aktywność z tym związana. Przewidziano również wystawę tuningu samochodowego przygotowaną przez uczniów „Samochodówki”, będzie można zakupić się w dedykowane koszulki-cegiełki czy przyłączyć się do zbiórki na miejscu wydarzenia. W poprzednich latach impreza cieszyła się sporą popularnością.

Michał Śmierciak ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)