Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
22/11/2015 - 10:25

Olimpia/Beskid zakończyła rok. Nie tak, jak chciała

W mieście nad Dunajcem doszło do starcia sąsiadów w tabeli, Olimpia/Beskid podejmowała AZS Energę Koszalin. Był to ostatni tegoroczny mecz sądeczanek w PGNiG Superlidze, przed przerwą zimową.

Olimpia/Beskid Nowy Sącz, Sądeczanin.info, porażkaPojedynek rozpoczął się nerwowo. Z obydwu stron kibice oglądali sporo błędów. Pierwszą bramkę spotkania zdobyła Leśniak w drugiej minucie gry. Przyjezdne odpowiedziały za sprawą Kalskiej, a sądeczanki moment później (piąta minuta) po raz kolejny wyszły na prowadzenie gdy do celu trafiła Stelmakh. I niestety… był to ostatni moment gdy miejscowe prowadziły. W kolejnych minutach koszalinianki wrzuciły wyższy bieg i odjechały Góralkom. Po trafieniach Kalskiej, Sądej i Kołodziejskiej (dwie bramki) zrobiło się 5:2!  Pod koniec pierwszej części gry AZS jeszcze powiększał swój dorobek punktowy. Sądej, Kołodziejska, Roszak i było 17:10 dla piłkarek Anity Unijat. Na dwie minuty przed końcem Lesik trafiła z koła zmniejszając stratę do i sześciu „oczek”.

Gospodynie drugą połowę rozpoczęły wyraźnie ożywione. W 31. oraz 32. minucie na listę strzelczyń wpisały się Figiel i Nocuń. 120 sekund później Kowalczyk obroniła rzut Stelmakh. Gospodynie grały z pasją i zmniejszały stratę do koszalińskiego zespołu. W 40. minucie po bramce Leśniak sądeczanki przegrywały już tylko 16:19. Niestety AZS miał w swoim składzie Kalską, Sądej, Kołodziejską i bramkarkę Kowalczyk, dzięki czemu wykorzystywał niemal każdą okazję bramkową i bardzo efektywnie się bronił. Na dwie minuty przed końcem spotkania, swoje ósme trafienie w tym meczu zaliczyła Leśniak zmniejszając wynik na 21:26, ale to było wszystko na co stać było tego wieczoru miejscowe.

Goście awansowali na szóste miejsce w tabeli, zaś sądecki superligowiec nie będzie miał spokojnej zimy. W dalszym ciągu znajduje się na dziewiątym miejscu, czyli tym gwarantującym grę w fazie play-out o pozostanie w lidze.

Olimpia/Beskid Nowy Sącz - Energa AZS Koszalin 21:26 (11:17)

Olimpia/Beskid: Sach, Szczurek - Płachta 1, Stelmakh 3, Leśniak 8 (4/4), Figiel 2, Lesik 1, Motak, Olejarczyk, Stokłosa 4, Smbatian, Nocuń 2, Golec.

Kary: 8 min. Karne: 4/4.

Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica - Kalska 6 (1/2), Michałów 1, Roszak 4, Stasiak, Trawczyńska 1, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk 1, Sądej 5 (2/2), Kołodziejska 7 (2/4), Nowicka 1.

Kary: 8 min.Karne: 5/8.

Kary: Olimpia/Beskid (Olga Figiel - 4 min., Aleksandra Olejarczyk, Tamara Smbatian - po 2 min.), Energa AZS (Karolina Kalska, Monika Michałów, Romana Roszak, Adrianna Nowicka - po 2 min.).

Sędziowali: Michał Kopiec (Siemianowice Śl.) i Marcin Zubek (Bytom).

Widzów: około 300.