Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
07/09/2015 - 10:50

Piłka ręczna. Olimpia/Beskid z porażką w Piotrkowie

Zapewne nie tak wyobrażały sobie początek sezonu piłkarski ręczne Olimpii/Beskid Nowy Sącz.

Góralki w pierwszym meczu PGNiG Superligi sezonu 2015/2016 musiały uznać wyższość Piotrocvii. Początek spotkania to przewaga podopiecznych Lucyny Zygmunt i rezultat 5:1! Tak było jeszcze w ósmej minucie gry. Wkrótce to jednak gospodynie doszły do głosu i w ciągu  czterech minut prowadziły już 6:5 (rzut karny Szymańskiej)! Pierwsza połowa była wyrównana, ale na korzyść gości. Druga zresztą podobnie. Jeszcze w czterdziestej siódmej minucie zegar na tablicy świetlnej wskazywał wynik 20:20. Na trzy minuty przed końcem było 23:23. Niestety więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki Piotrcovii i za sprawą Wypych oraz Kucharskiej wygrały mecz 25:23.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Olimpia/Beskid Nowy Sącz 25:23 (13:14)

MKS Piotrcovia: Justyna Jurkowska, Daria Opelt, Karolina Sarnecka – Agata Rol 3, Katarzyna Sobińska, Aleksandra Kucharska 3, Aneta Osuch, Edyta Szymańska 9/4, Monika Kopertowska 1, Paulina Marszałek 2, Barbara Wawrzynowska, Agata Wypych 5/1, Anna Szafnicka, Katarzyna Piecaba 2, Andjela Ivanović, Agnieszka Jałoszewska.

Trener: Michał Pastuszko