Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
24/10/2015 - 17:05

Piłka ręczna. Wysoka wygrana Olimpii/Beskid!

Po ubiegłotygodniowej porażce z beniaminkiem z Kościerzyny (23:24), szczypiornistki Olimpii/Beskid chciały się odbudować przed własną publicznością.

Góralki objęły prowadzenie za sprawą aktywnej Smbatian w trzeciej minucie gry. Po chwili było już 2:0 gdy kontratak gospodyń wykończyła Nocuń. Chorzowianki odpowiedziały golem Jasinowskiej, ale po kilkudziesięciu sekundach wynik na 3:1 podwyższyła Leśniak. W kolejnych minutach nie brakowało uderzeń w słupek (Żakowska i Rodak) oraz fauli. W dziewiątej minucie rzut karny po przewinieniu na Benduckiej, pewnie wykorzystała Rodak (3:2). Nie powstrzymało to jednak sądeczanek przed coraz lepszą grą. Trafienia odpowiednio Stelmakh oraz dwukrotnie Nocuń, sprawiły, że wynik na tablicy świetlnej wskazywał na 6:2 dla miejscowych. Szalała zwłaszcza Leśniak, która raz po raz dziurawiła siatkę przyjezdnych. Przypieczętowaniem dobrej pierwszej połowy w wykonaniu piłkarek Lucyny Zygmunt, była indywidualna akcja Lesik zakończona ładnym trafieniem (14:9).

W drugiej połowie znów dobrze rozpoczęły sądeczanki. W 33. minucie rzut Stelmakh przeszedł między nogami bramkarki Ruchu. W dalszym ciągu zarysowywała się przewaga gospodyń, które na kwadrans przed końcem prowadziły 20:15. W 46. minucie trafieniem odpowiedziała Rodak, ale później trzy gole z rzędu niesamowitej Leśniak, załatwiły sprawę (23:17). W ostatniej minucie celnym rzutem popisała się Tracz, ale porażki nie dało się już gościom uniknąć. Wynik 27:21 mówi sam za siebie.

Drugie zwycięstwo Olimpii/Beskid w tym sezonie PGNiG Superligi, stało się faktem!

Olimpia/Beskid Nowy Sącz – KPR Ruch Chorzów 27:21 (14:9)

Olimpia/Beskid: Sach, Szczurek – Stelmakh, Leśniak, Małek, Figiel, Lesik, Szczurek, Basiak, Olejarczyk, Bartkowska, Smbatian, Nosal, Nocuń, Vlaskalić, Golec.

Ruch: Montowska, Ciesiółka – Benducka, Jasinowska, Magdalena Drażyk, Żakowska, Tracz, Agnieszka Drażyk, Krzymińska, Masłowska, Doktorczyk, Rodak, Beczek, Jaroszewska, Ważna.

Sędziowie: Igor Dębski i Artur Rodacki (Kielce).