Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
16/07/2017 - 19:00

Sandecja - Lech Poznań: wynik bez bramek. Relacja live z pierwszego meczu w Ekstraklasie

W niedzielę 16 lipca Sandecja rozegrała z Lechem Poznań swój historyczny, pierwszy mecz na w Ekstraklasie. Emocji nie brakowało, brakło bramek. Poniżej relacja na żywo z meczu w Sadeczanin.info.

Tak wygląda tabela LOTTO Ekstraklasy po pierwszym meczu:

RELACJA NA ŻYWO:

Pochwały od samego prezesa PZPN...

KONIEC !!! SANDECJA ZDOBYWA SWÓJ HISTORYCZNY PUNKT W EKSTRAKLASIE !!!

90 minuta. Dwie minuty doliczone.

89 minuta. Ależ blisko zdobycia gola był Lech Poznań. Gytkjaer bardzo mocno uderzył zza pola karnego, dosyć nieporadnie interweniował Michał Gliwa wypuszczając piłkę obok siebie, ale kiedy wydawało się, że piłka wtoczy się do siatki, bramkarz nowosądeckiego beniaminka naprawił swój błąd.

85 minuta. Gytkjaer chwilę po wejściu na plac gry mógł wywalczyć dla swojej drużyny prowadzenie, jednak przed stratą bramki Sandecję uchronił jej kapitan Dawid Szufryn.

83 minuta. Zmiana w Lechu Poznań. Schodzi Mario Situm, w jego miejsce Christian Gytkjaer.

80 minuta. Ostatnia już zmiana w nowosądeckich szeregach. Boisko opuszcza Adrian Danek, natomiast w jego miejsce wchodzi debiutujący w biało-czarnych barwach Jonatan Straus.

75 minuta. Gra zrobiła się chaotyczna. Rywalizacja toczy się głównie w środku pola.

70 minuta. Zmiana w drużynie z Poznania. Deniss Rakels wchodzi na plac gry w miejsce Nicki Bille Nielsena.

69 minuta. Dawid Szufryn zagrywa ręką. Rzut wolny dla Lecha z odległości 19 metrów! Radut próbował zaskoczyć ustawionego w bramce Michała Gliwę, jednak to uderzenie było niecelne. Wynik bez zmian.

Na boisku niewiele się dzieje, ale na Twitterze można wyłapać ciekawostki...

68 minuta. Nicki Bille Nielsen na spalonym. Tak zakończyła się kolejna próba ataku Lecha Poznań.

65 minuta. Zmiana również w Sandecji. Schodzi Bartłomiej Dudzic, wchodzi Filip Piszczek.

64 minuta. Zmiana w Lechu Poznań. Mihai Radut zmienia na boisku Radosława Majewskiego.

63 minuta. Makuszewski próbował indywidualnej akcji, przedarł się przez obronę, ale nic więcej nie wskórał.

58 minuta. Tomasz Brzyski ukarany żółtą kartką za faul na Robercie Gumnym.

56 minuta. Zmiana w Sandecji. Boisko opuszcza Aleksandar Kolew, a na placu gry pojawia się Maciej Korzym.

53 minuta. Lech nadal w natarciu! Robert Gumny zgubił krycie, świetnie podał do Nicki Bille Nielsena, ale ten w asyście obrońców z Nowego Sącza nie był w stanie oddać celnego strzału. Sporo szczęścia na w ostatnich minutach Sandecja!

52 minut. Gorąco w polu karnym Sandecji! Situm zagrał do Makuszewskiego, ten próbował dograć do nadbiegającego Majewskiego, ale podanie to przeciął Gliwa!

51 minuta. Sandecja zerwała się do ataku, po którym piłka wylądowała za linią - rzut rożny. Tomasz Brzyski zagrywał w pole karne, ale nie udało się tej akcji zwieńczyć zdobyciem gola. Od bramki rozpoczną gospodarze.

Sandecja Lech Poznań

48 minuta. Bardzo dobre, wysokie zagranie piłki w pole karne biało-czarnych, tam najwyżej wyskoczył Mario Situm, ale jego strzał głową był niecelny.

46 minuta. ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ. Oba składy bez zmian!

45+3. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

45+2. Situm strzałem z daleka próbował przelobować Michała Gliwę, jednak ten nie dał się zaskoczyć.

45 minuta. Sędzia doliczył trzy minuty do pierwszej połowy!

44 minuta. Świetna okazja dla Sandecji! Błąd w ustawieniu defensywy poznaniaków próbował wykorzystać Aleksandar Kolew, ale mając przed sobą już niemal pustą bramkę, nie zdołał umieścić piłki w siatce! Nadal w tej konfrontacji utrzymuje się bezbramkowy remis.

42 minuta. Dobrze zapowiadającą się akcję nowosądeczan wykończył celnym strzałem Tomasz Brzyski, ale nie sprawiło to problemów Jasminowi Buricowi i piłka wylądowała w rękawicach bramkarza Lecha Poznań.

40 minuta. Maciej Gajos bardzo groźnie uderzył z rzutu wolnego. Mocno uderzoną piłkę, zmierzającą w okienko bramki wybił Michał Gliwa.

37 minuta. Rajd środkiem boiska w wykonaniu Bartłomieja Dudzica został przerwany w nieprzepisowy sposób. Żółta kartka dla Emira Diliaera (Lech Poznań).

34 minuta. W polu karnym Sandecji upadł Mario Situm, ale sędzia nakazał grac dalej. Zawodnik poznańskiego Lecha nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra dając upust emocjom.

32 minuta. Sandecja znów zapędziła się w pole karne gospodarzy. Tam piłkę otrzymał Adrian Danek, ale będąc oddalonym o około 12 metrów od linii bramkowej, uderzył bardzo niecelnie i piłka opuściła boisko.

Tymczasem na Twitterze...

30 minuta. Jedna z nielicznych akcji ofensywnych w wykonaniu Sandecji. Wojciech Trochim mocno zagrywał w pole karne, ale bez problemu tę piłkę wyłapał Jasmin Buric. Niezrozumiałe jednak było to, co wydarzyło się później. Aleksandar Kolew zupełnie bez powodu sfaulował bramkarza Lecha, za co został ukarany żółtą kartką!

26 minuta. Tempo meczu spadło. Przewagę jednak nadal utrzymują piłkarze z Poznania.

23 minuta. Rzut rożny dla "Kolejorza", ale wykonany bez zagrożenia dla bramki Michała Gliwy.

20 minuta. Zarysowuje się przewaga gospodarzy. Coraz więcej dzieje się w obrębie pola karnego Sandecji.

18 minuta. Lech Poznań był bliski zdobycia bramki! Pozostawiony w polu karnym samotnie Radosław Majewski bardzo mocno strzelił z okolic 11 metra, ale na szczęście dla nowosądeczan Michał Gliwa był dobrze ustawiony i sparował piłkę.

14 minuta. Indywidualnej akcji spróbował Nicki Bille Nielcsen, strzelił mocno sprzed gola karnego, ale obok bramki.

12 minuta. Kostevych pada w polu karnym Sandecji. Sędzia nie dopatrzył się faulu. Rzutu karnego nie będzie.

9 minuta. Bardzo wyrównane spotkanie, obie drużyny starają się ustawia szczelnie, nie zostawiając miejsca rywalom. Gra toczy się głównie w środku pola. Sandecja bez kompleksów mierzy się z Lechem Poznań.

Tak prezentowała się oprawa kibiców Lecha Poznań. Po której sędzia zmuszony był na chwilę przerwać to spotkanie:

7 minuta. Dobrze zapowiadała się akcja ofensywna biało-czarnych w wykonaniu Kolewa, ale sędzia odgwizdał spalonego.

6 minuta. Gra wznowiona. Wyrzut z autu w wykonaniu Lukasa Kubania z Sandecji Nowy Sącz.

3 minuta. Mecz na chwilę został przerwany! Nad boiskiem jest mnóstwo dymu, to efekt odpalenia pirotechniki na trybunach!

2 minuta. Pierwszy strzał tego meczu. Radosław Majewski uderzył zza pola karnego, ale pewnie piłkę złapał Michał Gliwa.

GRAMY!

17:55. Piłkarze już w tunelu. Za chwilę Sandecja zadebiutuje w LOTTO Ekstraklasie!

17:45. Trwa przedmeczowa rozgrzewka. Do pierwszego gwizdka pozostało już tylko 15 minut!

17:35. Przedstawiciele władz miasta również są obecni na stadionie w Poznaniu.

17:20. Lech Poznań zaprezentuje się kibicom w takim zestawieniu:

17:15. Sandecja Nowy Sącz zagra w następującym składzie:

17:05. Do meczu niespełna godzina! Szatnia nowosądeckiej drużyny od dłuższego czasu jest gotowa.

Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań. Historyczny mecz dla klubu z Nowego Sącza

Na ten mecz czekaliśmy od miesięcy. Pierwszy raz w Ekstraklasie! Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań. Emocji nie brakowało: