06/10/2018 - 22:30

Sandecja pokonała GKS Tychy. Jedynego gola zdobył Damian Chmiel

Mecz 13. kolejki Fortuna 1 Ligi zakończył się zwycięstwem podopiecznych Tomasza Kafarskiego, 1-0. Jedynego gola tego meczu zdobył Damian Chmiel.

Pierwsze 15 minut zdecydowanie należało do ekipy gospodarzy, bowiem to oni mieli więcej z gry. Swoich dwóch szans po dośrodkowaniach kolegów nie wykorzystał Vojtuš; za pierwszym razem pomylił się przy główce, za drugim zaś trafił wprost w Kozioła z przewrotki. W międzyczasie Piątek zmusił naszego bramkarza do interwencji.

W kolejnych trzydziestu minutach gra bardziej się wyrównała. Niezwykle dobrze wyglądała współpraca Małkowskiego z wprowadzonym za kontuzjowanego Klichowicza Flaszką; pierwszy często dośrodkowywał z lewej strony, drugi zaś szukał okazji do strzału z najbliższej odległości. Po upływie połowy godziny dwie dogodne akcje zmarnowali gospodarze, kolejno Adamczyk i Piątek, obaj pokusili się i próby zza pola karnego. Podobnie w ostatnich minutach pierwszej połowy rywali mógł ukąsić Basta, ale i tutaj piłka przeleciała ponad konstrukcją bramki.

Druga część meczu mogła zacząć się znakomicie dla ekipy z Tychów, wówczas Vojtuš zagrał na wolne pole do Piątka – górą w pojedynku 1 na 1 był jednak Kozioł. Sądeczanie odtąd zaczęli naciskać, a sporo zagrożenia robiły zagrania Kasprzaka z prawej strony. W 58. minucie Maciej Małkowski trafił w prawy słupek, później podał do Chmiela, a skrzydłowy Sandecji umieścił piłkę w siatce dając prowadzenie swojej ekipie.

Drugi kwadrans drugiej połowy stał pod znakiem przewagi zespołu prowadzonego przez Ryszarda Tarasiewicza, najpierw Kozioł uratował Sandecję przed stratą bramki samobójczej po wślizgu Barana, później obronił rzut karny wykonywany przez Grzeszczyka i sprokurowany przez Kałahura. Ekipa z Nowego Sącza zaś skupiła się głównie na kontratakach. Dwa z nich zakończyły się rajdami Flaszki i Kanacha pod pole karne, po obu nie padła bramka na 0-2.

GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 0-1 (0-0)

Bramka: Damian Chmiel 58'

Żółte kartki: Adrian Basta, Miłosz Kałahur, Maciej Małkowski, Michal Piter-Bučko.

GKS: Konrad Jałocha - Mateusz Grzybek, Marcin Biernat, Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz - Hubert Adamczyk (59' Omar Monterde), Jakub Piątek (86' Michał Staniucha), Keon Daniel, Łukasz Grzeszczyk, Edgar Bernhardt (78' Sebastian Steblecki) - Jakub Vojtuš.

Sandecja: Marek Kozioł - Adrian Basta, Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn - Damian Chmiel (83' Bartłomiej Dudzic), Grzegorz Baran, Maciej Małkowski (82' Radosław Kanach), Bartłomiej Kasprzak, Miłosz Kałahur - Mateusz Klichowicz (14' Dawid Flaszka), Mariusz Gabrych.

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).

Widzów: 4 442.