Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
20/05/2017 - 10:25

Sądecka "Sobota pływacka". Zobacz, kto wygrał zawody w pływaniu

Na sądeckiej pływalni przy ul. Nadbrzeżnej, odbyły się zawody w pływaniu. Z każdym rokiem cieszą się one coraz większym zainteresowaniem dzieci.

Były to już szóste zawody z cyklu „Sobota Pływacka”. Pod patronatem Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego, rywalizowało ze sobą ponad dwustu zawodników w przedziale wiekowym 11- 13 lat z piętnastu małopolskich klubów.

Miejski Klub Sportowy STP Nowy Sącz reprezentowało dziesięciu chłopców i siedem dziewcząt. W punktacji drużynowej zajęli oni wysokie, piąte miejsce.

W pierwszej dziesiątce najlepszych pływaków, w kategorii „11-latki” znalazł się Piotr Nowak. W kategorii „12-latki” najlepsi byli Filip Mordarski, Wojciech Nowak, Bartosz Mółka i Anna Migacz, a w kategorii 13-latki Bartosz Kulig, Piotr Sadowy i Sandra Sopata.

Zobacz także: W Szkole Podstawowej nr 17 w Nowym Sączu uczniowie rywalizowali w konkursie biblijnym

Zawodnicy MKS STP Nowy Sącz, rywalizując na swojej pływalni, z dużym dopingiem starszych kolegów z klubu, zdobyli łącznie dziewięć medali w konkurencjach indywidualnych ( 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe) i dwa krążki (złoty i srebrny) w sztafetach.

Raf., Fot. GSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)