Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
12/11/2015 - 17:25

Awans Muszynianki w europejskich pucharach!

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna pokonały w rewanżowym meczu 1/16 Pucharu CEV, niemiecki VC Wiesbaden i awansowały do 1/8 finału tych rozgrywek!

Za naszą zachodnią granicą Mineralne przegrały z tym rywalem 2:3. Tym razem nie można sobie było już pozwolić na wpadkę i aby awansować bezpośrednio należało wygrać w stosunku 3:0 lub 3:1. Wynik 3:2 mógłby przynieść jeszcze tzw. złotego seta, ale z pewnością na hali w uzdrowisku byłoby bardzo nerwowo.

Mecz rozpoczął się od odważnych ataków przyjezdnych, które chciały pokazać, że do Polski nie przyjechały jak na ścięcie. I uciekały gospodyniom, a te musiały gonić. Gra była na tyle wyrównana, że trzeba było grać na przewagi. Lepiej spisywała się jednak Muszynianka triumfując 28:26! Drugi set był podobny do pierwszego, a zespoły grały bardzo wyrównane zawody. Świetnie funkcjonował muszyński blok, który zatrzymywał Niemki aż ośmiokrotnie (sic). Tym razem miejscowe wygrały 25:22 i było już 2:0! Trzecia partia tego pojedynku rozpoczęła się dla Siatkarskiej Dumy Małopolski najlepiej jak tylko mogła: udało się zbudować kilkupunktową przewagę. Duża w tym zasługa Karoliny Ciaszkiewicz-Lach, która wyprowadziła koleżanki na pięciopunktowe prowadzenie (16:11). Dzięki temu udało się przejąć kontrolę nad grą i wygrać seta 25:17 i cały mecz 3:0!

Kolejnym rywalem drużyny z uzdrowiska będzie słoweński Nova KBM Branik Maribor. Pierwszy mecz zaplanowano w dniach 8-10 grudnia w Musyznie, zaś rewanż na 15-17 grudnia.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - VC Wiesbaden 3:0 (28:26, 25:22, 25:17)

Muszynianka: Grejman (4), Helić (12), Kurnikowska (11), Milovits (2), Savić (7), Sosnowska (11), Krzos (libero) oraz Hatala (6), Ciaszkiewicz-Lach (3), Skrzypkowska (2), Pelc, Szczygieł.

Wiesbaden: Grosser (5), Schaperklaus (8), van Berkel (9), Alanko (8), Hintemann (2), Pettke (6), Longo (libero) oraz Mach (4), Aigner-Swesey (4), Halbichova.