Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
29/12/2016 - 14:35

Serwiński rozstaje się z Muszyniankami. Podał się do dymisji

Wieloletni i trener siatkarek z Muszyny Bogdan Serwiński podał się do dymisji - poinformował klub. Drużynę poprowadzi teraz Ryszard Litwin, a drugim szkoleniowcem będzie Marcin Wojtowicz.

"Wynik oraz poziom sportowy zespołu to najistotniejsze kryteria oceny pracy trenera. Ani jedno, ani drugie nie jest dla mnie satysfakcjonujące. W profesjonalnym sporcie, jakim jest siatkówka, pierwszy trener obciążony jest jednoznaczną odpowiedzialnością. Stąd też moja decyzja o rezygnacji z prowadzenia zespołu" - zaznaczył cytowany na stronie klubu Serwiński.

Przeczytaj też Bogdan Serwiński w wywiadzie: „To przeszkadza wszystkim!”

Po 13. kolejkach Muszynianka, z siedmioma porażkami na koncie, zajmuje ósme miejsce w tabeli.

"Jestem przekonany, że Ryszard i Marcin natchną zespół wiarą i nadzieją i na koniec sezonu wszyscy będą usatysfakcjonowani" – podkreślił 60-letni szkoleniowiec, który ustąpił ze stanowiska.

Serwiński od wielu lat był związany z klubem z Muszyny. Zespół, pod jego wodzą, od 2003 roku występował w ekstraklasie. Zdobył cztery razy mistrzostwo Polski i po dwa razy stawał na pozostałych miejscach na podium. W sezonie 2012/13 triumfował w Pucharze CEV, drugich co do rangi rozgrywkach klubowych w Europie.

W latach 2009-10 Serwiński oprócz roli trenera pełnił także funkcję prezesa klubu.

(m) fot archiwum Sądeczanina.InfoDziękujemy za przesłanie błędu